Trabzonspor gözler Jose Sosa’ya çevrildi: Bizimle kal kaptan

Müthiş bir sezonu geride bırakan ve 35 yaşlarında olmasına karşın takımın en istikrarlı isimlerinden kabul edilen Trabzonspor’da Jose Sosa’nın geleceği merak mevzusu… Daha ilkin Başkan Ahmet Ağaoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen ve “Sürem sonunda sözleşme konusunu konuşacağız” diyen kaptan, kupa zaferinin peşinden tatile çıktı. Maç bitiminde de, “Şu an yalnız kafamı dinlemeye ve tatile ihtiyacım var” açıklaması icra eden Sosa mevzusunda birkaç gün sonrasında somut adımlar atılacak.

Başkan Ağaoğlu’nun Arjantinli yıldız ile bizzat görüşeceği ve “Bizimle kal” diyeceği öğrenildi. 42 maçta 11 gol, 12 asistlik katkı elde eden kaptan ile 1+1 senelik yeni sözleşme imzalanması planlanıyor.

Eşi Trabzon’da mutlu…

Estudiantes Kulübü Sosa için oldukça istekli olmasına karşın Arjantin ekibi senelik ücret olarak 1 milyon Euro’ya dahi çıkamıyor. Ekonomik sebeplerin yanı sıra Sosa’nın ailesi de şehirde mutlu. Trabzon’a iyice alışan ve vücuduna ‘Yenge’ dövmesi yapmış olup, kolbastı dersleri alan, türkü söylediği anları toplumsal medyada paylaşan Sosa’nın eşi, artık kalmaya sıcak bakıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz