Ahmet Ağaoğlu: Önce kupa, sonra hoca

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bugün oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali, CAS’taki dava ve teknik direktör görüşmeleri hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulunmuş oldu.

“İNŞALLAH KUPAYI KALDIRAN TRABZONSPOR OLUR”

Son günlerde kupa finali haricinde birçok mevzunun konuşulduğunu sadece kendileri için bugün oynanacak maçın mühim olduğuna dikkat çeken Ahmet Ağaoğlu Bilhassa son günlerde mevzu olmayan bir şey fakat oynayacağımız bir final maçı var. Onun haricinde pek fazlaca mevzu gündeme geldi. Kamuoyunda pek fazlaca mevzu konuşuldu, tartışıldı. Fakat 10 yıl üstüne oynayacağımız bir kupa finali var. Bizim açımızdan son aşama mühim. Bilhassa son günlerde çeşitli mevzularla ilgili sorular yönetildiği süre verdiğim tek bir yanıt vardı. Önümüzde fazlaca mühim bir kupa finali var, 10 yıl üstüne oynayacak olduğumuz bir final. Öteki mevzular, kesinlikle finalden sonrasında konuşulacak mevzular. İyi hazırlandığımızı tahmin ediyorum. Sadece neticede final. Şansların ve şartların eşit olduğu maçlar. İnşallah maçın sonunda sahadan kupayı kaldırarak, galibiyetle ayrılan taraf Trabzonspor olur diye temenni ediyorum ifadelerini kulland

“O BELGELER IŞIĞINDA KARAR VERİLİRSE HİÇBİR SIKINTI YAŞANACAĞINI TAHMİN ETMİYORUM”

Bordo mavili ekibin Avrupa kupalarından almış olduğu men cezasına yaptıkları ve geçtiğimiz haftalarda CAS’ta görülen dava hakkında da konuşan Ağaoğlu, CAS kararıyla ilgili bir tahminde bulunmak mümkün değil, bir temennide bulunmak mümkün. İnşallah CAS Hakimi, sunmuş olduğumuz belgeler doğrultusunda kararını verir. Aslına bakarsanız o belgeler ışığında karar verirse hiçbir sorun yaşanacağını tahmin etmiyorum. Karar ne süre çıkar Tahmin ediyorum ki bu hafta sonuna kadar çıkar. Yargıcın ifadesi de o yöndeydi. Temmuz ayı sonuna kadar kararımızı açıklarız demişlerdi şeklinde konuştu.

“ÖNCE KUPA, SONRA HOCA”

Final öncesinde teknik direktörle ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ağaoğlu, Konuşmamın başlangıcında bahsettiğim şey buydu. Benim önümde bir final maçı var. 10 yıl üstüne oynadığın final mi mühim, yoksa şununla görüşüp, bununla görüştüğüm mü Bugün bile benimle ilgili 1-2 hoca ile görüşme yaptığım yönünde haberler çıkmış. Ben saat 13.30’dan beri buradayım, siz de buradasınız. İçeride hoca falan yoktu. Kulüp başkanlarıyla, Kulüpler Birliği toplantısındaydım. Bana nazaran bizim açımızdan son aşama mühim olan final karşılaşması öncesi bu tür konuların gündemi oluşturması, kupa finalinin bunun gölgesinde kalması hoş, doğru değil. Şu anda konuşulacak mevzu bu değil diye konuştu.

Olgucan KALKAN – İbrahim ALİOĞLU İSTANBUL (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz