Göksel Gümüşdağ: Cengiz Ünder Napoli'ye gitmek üzere..

Başakşehir kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ, TRTSPOR’da gösterilen “Stadyum” programına katıldı ve yaşanmış olan şampiyonluğun peşinden mühim açıklamalar yapmış oldu. Göksel Gümüşdağ, son hafta maçının 26 Temmuz evveliyatına alındığını ve kulübün kurum tarihinde oynanacak bu maçın peşinden stadyumda kutlama olacağını ve bu kutlamaya seyircilerin alınacağını deklare etti.

Göksel Gümüşdağ, “Kulübün açılışını 26 Temmuz 2014’te yapmıştık. 6 yıl sonrasında, 26 Temmuz 2020’de oynayacağımız maçın saatini 17:00’a aldırdık, 21:00 benzer biçimde de stadyumumuzda kupamızı kaldıracağız.”

“Türkiye şampiyonunun Şampiyonlar Ligi’ne direkt gidebilmesi için puan katkımız %45 oldu”

“Kulübün temelinde Abdullah Avcı’nın büyük bir emeği vardır. Abdullah hocanın peşinden Okan Buruk geldi ve taçlandırdı. Bir ekip ilk 4’ün içinde 6 senedir savaşım veriyorsa bu sizi başarıya götürüyor. Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden tek ekip Başakşehir. Bizim toplamda Türkiye şampiyonunun Şampiyonlar Ligi’ne direkt gidebilmesi için puan katkımız %45 oldu”

“İrfan Can’a teklif yok”

“6 senedir bu kulübü denk bütçeyle götürüyoruz. Ulusal Takımda en fazla süre alan adlar bizim futbolcularımız. İrfan Can Kahveci Türkiye’nin gurur duyacağı bir beceri”

“İrfan Can’ı değişik kulüpler izliyor, teklif ulaştığında değerlendirir. Şampiyon takımda şu an Şampiyonlar Ligi var, ‘Yurt dışından teklif ulaştığında değerlendirebilirim’ dedi bana da sürem başlangıcında. Teklif ulaşınca, her türlü yardımı gösteririz. Şu anda resmi bir teklif yok”

“Cengiz Ünder’in Napoli’ye gitme durumu var”

“Cengiz Ünder’i Roma’ya 15 milyon Euro bedelle sattık. Napoli’ye gitme durumu da var. Bu geçirme gerçekleşirse sonrasında da bizlere para gelecek.”

“Avrupa’da savaşım edebilmek için yabancı sınırlaması olmamalı. Yeni yabancı kuralının bir kez daha değerlendirilmesi lazım”

“Hiçbir vakit yargıcı hatalarının arkasında art niyet aramadım. MHK başkanını da futbol toplumu tanır, dürüst biridir”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz