Galatasaray futbolcu maaşlarını ödemek için kaynak arıyor!

Galatasaray’da yönetim, oyunculara ödeme yapmak için kaynak arayışına girdi. Koronavirüs sonrası kulüpler mali yönden büyük zarar görürken, sarı-kırmızılılar, iki ay sonrasında oyunculara ödeme halletmeye hazırlanıyor.

Milliyet’in haberine bakılırsa; Bununla ilgili kaynak arayan idareciler belli bir oranda da olsa futbolcuların hesabına para geçmeyi hedefliyor. Böylece birazcık olsun futbolcuların moral bulması planlanıyor. Bilinmiş olduğu benzer biçimde Galatasaray, sporcular haricinde kalan öteki çalışanının maaşlarını gününde yatırarak, onların koronavirüs günlerinde mağdur olmamasını amaçlamıştı.

Sezonun başlamasıyla birlikte oyuncuların mali yönden negatif etkilenmesini istemeyen sarı-kırmızılı idareciler bu mevzuda büyük duyarlılık gösteriyor. Futbol takımının bir aylık giderinin ortalama 50 milyon lira olduğu ve ilk planda bunun yarısının ödenmeye çalışılacağı öğrenildi.

Türk Telekom Stadı’nda seyircisiz maçlarda belli bir karşılık karşılığında yandaş maketi koyma girişimi ile kulüp logolu maske projelerinin de bu çerçevede geliştirildiği ve kısa süre içinde kulübün kaynak sorununa ilaç olacağına inanmış olduğu açıklandı.

Pandemide ikinci proje

Cim-Bom’da pandemi döneminde ikinci proje de geliyor. İki gün ilkin seyircisiz maçlarda belli karşılık karşılığı yandaş maketi koyma projesini, “Sensiz olmaz Galatasaray” ismiyle duyuran sarı-kırmızılılar bu kez de maske işine el atıyor. Sponsorluk görüşmelerini sürdüren sarı-kırmızılılar mağazalarında kulüp logolu maske satışı gerçekleştirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz