Tarkan Serbest kimsesiz çocuklara umut olmak istiyor

Kasımpaşa’da forma giyen ulusal futbolcu Tarkan Özgür, kurduğu yardım organizasyonuyla kimsesiz küçüklere ümit olmak istiyor.

Avusturya’da doğan ve bu ülkede futbolculuk kariyerine başlamış olan Tarkan Özgür, 26 yaşına girmiş olduğu 2 Mayıs’ta kurduğu Özgür Youth Organization (Özgür Gençlik Organizasyonu) ile desteğe muhtaç evlatların geleceğine ışık tutmayı hedefliyor.

Kendi hikayesinden yola çıkarak evlatların ve gençlerin yaşamını kolaylaştıracak bir yardım organizasyonu kurduğunu belirten Tarkan, “Hayatımda istediğim en mühim şeyi yaptım. Avusturya’da hep çocuklar için meydana getirilen projelere yardım ederdim. Kimsesiz evlatların kalmış olduğu yurtlara gider, onlarla konuşurdum. Ufaklıklara forma dağıtırdım. Bu minik hediyeler aslen çocuklar için büyük bir şey. Sonrasında yavaş yavaş bu şekilde projeleri destekledim. Bu organizasyon, çocuklar için. İlk ilkin Viyana’daki küçüklere projeler üreteceğiz. Sonrasında Türkiye ve arkasından Afrika’da projeler yapacağız. Bir avro yardım yapmak bile oldukça kıymetli. Büyük projeler yapmayı hedefliyorum.” diye konuştu.

Özgür Youth Organization ile ilgili toplumsal medya hesabından paylaşım yaptıktan sonrasında birçok meslektaşından ve arkadaşından ileti aldığını aktaran ulusal futbolcu, “Bu projeye katkı sağlayacak dostlarım olacak. Hepsi benimle birlikte. Yardım etmek istediklerini söyleyen oldukça dostum oldu. İnternet sayfasını da düzenledikten sonrasında projelere başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Kramponumun altını yapışkan ile doldurdum”

Kariyerinde bugünlere gelebilmek için oldukça savaşım ettiğini vurgulayan Tarkan Özgür, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“2005’te kramponlarımın altı yırtıldı. Babama yük olmasın diye söylemedim. Kramponumun altını yapışkan ile doldurdum. Masa benzer biçimde bir şeyin altına koydum. Babam içeriye geldi, ayakkabıyı görmüş oldu ve gözleri doldu. Ertesi gün uyandığımda yeni kramponlar gördüm. Şu an Tanrı’a şükür iyi durumdayım. Ben şimdi bir şeyleri geri vermek isterim.”

Geçen yıl evsizlere yardım malzemesi dağıttığını ifade eden 26 yaşındaki oyuncu, “Oldukça sevindiler. Bu yıl de bir şey yapacağım. Geçen yıl Avusturya’da 100. lig maçımı oynadım. Bunun için evsizlere 100’er yardım malzemesi dağıttım. Evden tesise giderken, dışarıda karton toplayan evlatları görüyorum. Ara sıra onlarla konuşuyorum, onlara yardım ediyorum. İnsanlar gözlerini açsın. Tanrı, her şeyi görüyor. Türkiye’deki küçüklere da yardım etmek isterim. Yardım yapmasam kendimi iyi hissetmiyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Avusturya’da en büyük proje seçildik”

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan görme engelli bir kız ve ailesi için 2-3 yıl ilkin düzenledikleri yardım kampanyasının en büyük proje seçildiğini kaydeden Tarkan Özgür, şunları söylemiş oldu:

“Tamara, 12-13 yaşlarında bir kız. Anası görme engelli. Tamara da yüzde 60 görme engelli. Babası, kızına ve eşine bakmış olduğu için çalışamıyordu. Tamara, ondan sonra tamamen kör oldu. Bu aile ile buluştum. Tamara’nın okula gidebilmesi için bilgisayar alınması gerekiyordu. Bir kampanya yaptık ve 1 hafta içinde 30 bin avro topladık. Avusturya’da en büyük proje seçildik. Babası luktan ağladı. Ben de oldukça duygulandım.”

“Çocuklar için yurtlar arası turnuva yapacağız”

Tarkan Özgür, bu yıl yurtlarda kalan çocuklar için futbol turnuvası düzenlemek istediğini dile getirdi.

İki yıl ilkin Avusturya’da yurtlarda barınan çocuklar için organizasyon yaptıklarını özetleyen Tarkan, “Çocuklarla top oynadık, onlara hediyeler dağıttık. Geçen yıl ise bir saha kiraladım. Onlarla 1 saat futbol oynadım, hediyeler dağıttım. Bu yıl Noel döneminde futbol turnuvası düzenlemek isterim. Viyana’da 3 saha kiralamak isterim. Çocuklar için yurtlar arası turnuva yapacağız. Ödüller dağıtacağım. Bunu kesinlikle yapacağım. Bizim geleceğimiz çocuklar, onlara bakmamız lazım.” şeklinde görüş belirtti.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz