Kayserispor'da Pedro Henrique krizi

Sürem başlangıcında Kayserispor’a aktarma olan ve oynadığı futbol ile takımın en mühim isimlerinden birisi haline gelen, takımın en oldukca gol atan futbolcusu olan Pedro Henrique, 2020 yılına ilişik günü geçmiş alacaklarının ödenmemesinden dolayı FIFA’ya başvurdu.

Menajeri vesilesiyle FIFA’ya yazı gönderen Pedro Henrique, maaşlarının ödenmesini istedi. Ödeme alamadığı öne sürülen sebebi ile FIFA vesilesiyle Kayserispor’a ödeme talimatı gönderen Brezilyalı oyuncu problem oldu. Kayseri ekibi, tüm oyunculara maaş ödemesi yaparken FIFA’dan yazı gönderilmiş olduğu için Pedro Henrique’ye ödemesi hemen hemen gerçekleştirmedi.

Kayserispor Sportif Direktörü Bülent Bölükbaşı, mevzu ile ilgili olarak İHA’ya daha ilkin yapmış olduğu açıklamada, “Oyuncuların alacaklarının bir kısmı ödendi. FIFA’dan yazı gönderen bir oyuncumuzun ödemesini bekletiyoruz. Mevcut şartlarda bir oyuncunun FIFA hamlesi yapması başkanı ve bizi üzdü. Bu şartlarda ödeme yapmamıza karşın bir futbolcumuzun bu şekilde hamle yapması bizi üzdü. Mart ayı için FIFA’dan bizlere yazı göndermek ne kadar etik? Ödeme talimatı verilmişti. FIFA’dan yazı ulaşınca birazcık beklettik. Şu sebeple arada ödeme farkı çıkıyor. Yazı ulaşınca şimdi noksan ödeme yapmış olacağız, Mart ayını da istiyor. Bizim ödemeler mevzusunda bir sorunumuz yok” demişti.

Yüksel Yıkılmaz / KAYSERİ (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz