Eski Galatasaraylı Souness, meşhur bayrak dikme olayını anlattı

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Greame Souness, 1996 Türkiye Kupası Finali sonrası öncesiz rakip Fenerbahçe’nin sahasında orta çizgiye sarı-kırmızı bayrağı dikerek seneler boyu konuşulacak bir harekete imza atmıştı. 

Souness, Sky Sports News’te gösterilen The Football Show’da tekrardan o anlara değindi. 

Maç sonrası tellerin arkasındaki taraftarlarının oraya gittiğini belirten Souness, olayın altında yatan nedenden bahsetti ve “9 ay ilkin oraya gittiğimde Fenerbahçe’nin başkan yardımcılarından biri benim geçirdiğim kalp ameliyatı üstünden Galatasaray’ın bir kötürüm ile anlaşmasını sorgulamıştı. Bir yıl sonrasında onların stadyumunda kupa kazandık. Taraftarlarımızın olduğu yere doğru gidiyorduk ve tellerin üstünden büyük bir bayrak verildi. Tüm oyuncular bayrağı birazcık sallayarak diğerine veriyordu. Ben de birkaç kez sallayıp başkasına verecektim. Sadece tüm oyuncular kupayı almak adına orta sahaya gittiklerinde bayrağı teslim edebileceğim kimse yoktu. Bu yüzden elimdeki bayrakla orta sahaya doğru koşuyordum. Boşalan koltuklara bakarken protokolde bu insanın yüzünü gördüm. Ayağa kalkıyordu. ‘Sana kimin kötürüm bulunduğunu göstereceğim’ dedim ve bu hayatımda yaptığım en zekice şey değildi” dedi. 

Bayrağı ilk denemede oraya dikemediğini belirten Souness, “Bayrağı ortalama üçüncü denemeden sonrasında orta çizgiye sokabildim. Sonrasında baktığımda taraftarların sahaya girmek adına tellere tırmandığını gördüm. Bu yüzden birazcık hızla tünele doğru koşarak oradan kaçtım. Sonrasında soyunma odasında oturuyordum ve ‘ben bittim, bu benim sonum olacak, kovulacağım’ diye düşünüyordum. Yöneticiler 10 dakika sonrasında geldi. ‘Bu, futbol kulübünde meydana getirilen en büyük şey’ dedi. Hayatımda asla bu kadar bıyıklı adamı öpmemiştim” dedi.

Ek olarak Souness, “Bu, Fenerbahçe’ye yönelik bir şey değildi. Benim hakkımda kaba şeyler söyleyen o adama yönelikti” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz