Sabri Sarıoğlu'nun oğlu Sarp yolcu uçağı indirdi!

Eski futbolcu Sabri Sarıoğlu’nun 8 yaşındaki oğlu Sarp, pilot anası Yağmur Sarıoğlu’nun izinden gidiyor. Yağmur Sarıoğlu toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla oğlunun sektöre ve mesleğe olan aşırı ilgisini söyledi ve “5 günlük çalışmamızın arkasından Airbus 321 tipi yolcu uçağını indirdi.” dedi.

Yağmur Sarıoğlu, Instagram hesabından oğlu Sarp ile videosunu paylaştı ve şu notu düştü:

“Karantina süresince 5 günlük çalışmamızın arkasından Airbus 321 tipi yolcu uçağını indirdi. 8 yaşına kadar 17 ülke gezip 250,000 km tayyare yolculuğu icra eden oğlum Sarp birebir gerçek kokpit kontrollerine haiz uçuş simulatörü Flight Simulator X ile ufak uçaklar uçurarak tanışmıştı. Benden öğrendiği temel uçuş detayları ile belgesellerden kendi kendine öğrendiği temel havacılık bilgilerini pekiştirip evvelde aşina olduğu Airbus kokpitini 5 günde öğrettim. Uçuşumuz esnasında ben bir hava trafik kontrolörü benzer biçimde komutlar vererek hiçbir kumandaya karışmadım. Bu kadar kısa sürede öğrenmesinde en büyük hisse sektöre ve mesleğe olan aşırı ilgisi, hevesi ve isteğiyle doğal olarak ki kendisinde…”

İşte Sabri Sarıoğlu’nun oğlu Sarp’ın anası Yağmur Sarıoğlu ile birebir gerçek kokpit kontrollerine haiz uçuş simulatörüyle yolcu uçağı indirdiği o anlamış olur…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz