Okan Buruk: Hedefim Avrupa

Medipol Başakşehir’in teknik direktörü Okan Buruk gündeme dair mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Okan Buruk, kariyer hedeflerinden corona virüsü sebebiyle evde kaldıkları günlere birçok mevzu hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Ajansspor’dan Salim Manav’ın konuğu olan Okan Buruk, “Karantina günlerinde ailemizle zaman geçiriyoruz. Bu zamanda daha ilkin yapamadığımız şeylerin keyfine varmak istiyoruz. Hem işimle hem de ailemle ilgili yapamadığım şeyleri yapıyorum. Netflix’te oldukça dizi bitirdim. Bu süreçte okuduğum kitaplar var. Oğlumla playstation ve ayak tenisi oynuyoruz. Bu zamanda futbolcu seyretme şansı da oluşuyor.” ifadelerini kullandı.

Okan Buruk, “Göksel Başkan ile görüştüm. Bugün 13. gün oldu, kendisi sıkıntılı süreçten geçti. Bizim için oldukça mühim birisi. Göksel Gümüşdağ hem kulüp başkanım hem de kendisiyle 20 senelik arkadaşlığımız var. İnanıyorum; en kısa zamanda daha kuvvetli bir halde eşiyle beraber aramıza dönecek.” dedi.

Teknik direktörlük kariyerinizde hedefiniz nedir?

Okan Buruk kariyeri hedefi sorusuna, “Yalnız kendim için değil, ülkem için de bunu isterim. Yurt dışına teknik direktör ihraç edebilirsek oldukça güzel olacaktır. Avrupa’da mühim ligler var. İtalyancam olduğundan İtalya’yı kendime oldukça yakın buluyorum. İtalya, İspanya ve Almanya benzer biçimde mühim ligler var. Bu yıl benim için ve takımın için mühim bir adım. Avrupa’da tanınmamız için oldukça mühim bir prestij” şeklinde yanıt verdi.

“İlerleyen süreçte niçin olmasın?”

Okan Buruk, “19 yaşlarında ayağım kırıldı. Ayağım kırılmasaydı Inter süreci daha erken olabilirdi. 28 yaşlarında Avrupa’ya aktarma olmak benim için önemliydi. O devrin en kuvvetli ekibi Galatasaray’dan Inter’e aktarma olmuştuk, o dönem tepkiler de olmuştu, benim hedefim devamlı Avrupa oynamaktı. Bunu da başarmıştım” şeklinde konuşurken Inter takımında teknik adam olarak vazife almak için “Futbolcuyken de buna benzer şeyler yaşadım. Gene aynı şeyleri yaşayabiliriz. Yeni bir ülke tanımak bence paha biçilemez şeyler. Yeni bir antrenman izlediğimde bile benim hoşuma gidiyor. Bu sürem Başakşehir’de şampiyonluk yarışında olmak benim için oldukça güzel. Hedefim Başakşehir ile Şampiyonlar Ligi’nde olabilmek. İlerleyen süreçte niçin olmasın?” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz