Ferdi Kadıoğlu milli takım tercihini daha yapmadı

Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu, ulusal ekip tercihini hemen hemen açıklamadı. Hollanda Ulusal Ekibi’nın alt yaş kategorilerinde forma giyen 20 yaşındaki futbolcu, A Ulusal Futbol Takımımızdan haber bekliyor.

Ulusal ekip tercihini yapmayan Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu, A Ulusal Ekip Teknik Direktörü Şenol Güneş’ten davet bekliyor.

Genç yaş takımlarında Hollanda Ulusal Ekibi forması giyen ve A Ekip için de Hollanda’nın düşündüğü adlardan olan Ferdi, Türkiye için oynamak istiyor.

Hemen hemen Şenol Güneş ve ekibinden çağrı alamayan 20 yaşındaki futbolcu, bir süre daha bekleme sonucu aldı. Ferdi Kadıoğlu ülke seçimini hemen hemen yapmış değil. Alt yaş gruplarında Hollanda’da oynasa da Türkiye’den çağrı gelirse değerlendirebilir. Ferdi Kadıoğlu’na şu ana tek Türkiye özelinde tek çağrı Umut Ulusal Ekip yaş grubu için Ulusal Takımlar Altyapı Koordinatörü Tolunay Kafkas’tan geldi. O dönem Hollanda da çağrı etmiş ve tercihini o yönde kullanmıştı fakat A Ulusal Ekip için şu an kararını vermedi. Çağrı bekliyor.

Ferdi Kadıoğlu Hollanda Ulusal Ekibi’nı seçerse Süper Lig’de yabancı statüsünde oynayacak. 

Futbola Nec Nijmegen altyapısında başlamış olan Ferdi, 2018 senesinde Fenerbahçe’ye geçirme oldu. Bu sürem sarı lacivertli forma ile 23 maça çıkan Ferdi, 4 gol atıp 3 de asist yapmış oldu.

 Kaynak: TRT SPOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz