Adrian Ilie: Real Madrid, Manchester United ve Milan'dan teklif almıştım

Devletimizde daha ilkin Galatasaray ve Beşiktaş formaları giyen yıldız golcü Adrian Ilie, ülkesi Romanya’da katılmış olduğu TV programı Replay’e açıklamalarda bulunmuş oldu. 

1996 senesinde aktarma olduğu Galatasaray’da oldukça başarı göstermiş 1.5 sürem geçiren Ilie, 1997-98 sezonunun ortasında İspanyol ekibi Valencia’ya aktarma olmuştu. 

Valencia’dayken dev takımlar Real Madrid ve Manchester United’dan teklif aldığını açıklayan Ilie, “1998 Dünya Kupası’ndan sonrasında Real Madrid ve Manchester United’dan teklifler aldım. Valencia ile görüştüm ve beni satmayı düşünmediler. Beni oraya getiren ve dostum olan Valencia Başkanı Pedro Cortes, ayrılmayı aklımdan çıkarmam icap ettiğini ve beni bırakmayacaklarını söylemiş oldu. Ayrılmamış olduğum için pişman değilim. İyi bir takımdık ve orada sevildim. Takımdan ayrılamadım” ifadelerini kullandı. 

Valencia’daki hayal kırıklığını son dönemde yaşadığını belirten eski golcü, “Valencia ile 5 sürem oynadıktan sonrasında 2 senelik bir sözleşme teklif ettiler. Fakat son 3 maçımda bana karşı acayip davrandılar. Sözleşme uzatmayı teklif ettiler fakat sonrasında aniden beni ortada bıraktılar. İtalya’dan, Milano’dan tekliflerim vardı. Fatih Terim, Milano’daydı ve Milan’a gidebileceğimi söyledim fakat sonrasında bir aksilik oldu ve Valencia ile imzalamak zorunda kaldım” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz