Mustafa Yumlu: Gönlüm Trabzonspor'dan yana

Bu sürem gösterdiği performansla Denizlispor’un en başarıya ulaşmış isimlerinden birisi olan Mustafa Yumlu, lig yarışından, karantina günlerinde yaptıklarına kadar birçok mevzu hakkında FANATİK’e açıklamalarda bulunmuş oldu. Memleketi ve eski ekibi olan Trabzonspor’un fazlaca iyi bir yolda bulunduğunu dile getiren tecrübeli savunmacı, “Ligde fazlaca iyi gidiyorlar. Hakikaten iyi bir jenerasyon yakaladılar. Gönlüm doğal ki Trabzonspor’un şampiyon olmasından yana. Fakat en büyük düşüncem Denizli ile ligde kalmak. Matematiksel olarak küçük bir ihtimal var ise bunu güvence altına almamız gerekiyor. 4-5 puan daha toplarsak, ligde kalacağımızı düşünüyoruz. Bizde o potansiyel var” dedi.

‘Haftada 3 maç…’

Ligin geri kalanı için gündeme gelen Play-Off sistemi ve tescil kararını da değerlendiren Mustafa, “Büyük kulüplerimiz bu mevzuyu hep kendi açılarından değerlendiriyor. Trabzonspor şampiyon olmak için tescil istiyor. Galatasaray ve Başakşehir bunu kabul etmiyor. Yarıştan uzak kalan Fenerbahçe ile Beşiktaş ise Play-Off istiyor. Kim hak ediyorsa sürem sonunda o şampiyon olsun. O nedenle çekince geçtikten sonrasında lig kalmış olduğu yerden devam etmeli. Haftada 3 maç oynayıp, kısa sürede bitiririz. Farz edelim ki Avrupa’da ve kupada maçımız var” ifadelerini kullandı.

‘Mehmetçiklerimiz’e destek olmak istedim’

24. haftadaki Yeni Malatya maçının peşinden, “Kefenimle hazırım. Beni İdlib’e gönderin” diyerek, Mehmetçiklerimiz’e destek veren Mustafa Yumlu’ya o sözlerini de sorduk. Yumlu şu ifadeleri kullandı: “Fazlaca dolmuştum. Her akşam yakarma ediyordum, Mehmetçiklerimiz için. Bir nebze de olsa o sözlerle destek olmak istedim. Muhtemelen hepimiz benimle aynı fikirleri paylaşıyordur.”

‘Başarıdaki hisse Burak Özsaraç’ın’

“Buraya ulaşmadan önce çapraz bağlarım kopmuştu. Sportif direktörümüz Burak Özsaraç bana güvendi ve risk alarak beni aktarma etti. Ona fazlaca teşekkür ederim. Kendisi fazlaca başarıya ulaşmış. Fazlaca düşük bir maliyete, fazlaca kaliteli bir ekip kurdu. Bu rakamlarla ligde kalmak büyük başarı. Bu başarı da en büyük hisse onun.”

‘Uğurcan Çakır üstün dereceli kıracak’

“Trabzon’un doğasında, mayasında futbol var. Şehirde hepimiz fazlaca yetenekli. Uğurcan ve Abdülkadir’in fazlaca büyük potansiyelleri var. Bilhassa Uğurcan’ın… Ben Trabzonspor’dayken, o daha altyapıdan yeni çıkıyordu. Çocuktu doğal o süre. Kendini şimdi fazlaca geliştirdi. Büyük olasılık bonservis mevzusunda Yusuf’un rekorunu geçerek, aktarma olur.”

Mustafa Yumlu ile kısa kısa…

Şu anda neler yapıyorsun?

* Çocuklarımla süre geçiriyorum. Onun haricinde şu anda ‘Alamut: Fedailerin Kalesi’ kitabını okuyorum. Çalışmalarıma da devam ediyorum. Evim, tesisle birleşik. Tesislerde tek başıma koşuyorum.

Kariyerindeki en mühim maç?

*Trabzonspor’la 2010-2011’de şampiyon olduğumuzda 7. haftadaki Beşiktaş maçında ilk kez oynadım. O maçı benim golümle 1-0 kazanmıştık. En önemlisi o; en iyi oynadığım maç ise Akhisar’dayken, Fenebahçe’yi kupa finalinde yendiğimiz karşı karşıya gelme.

Birlikte oynadığın en iyi oyuncu?

*2011’deki Jaja… Fazlaca büyük oyuncuydu. Ondan daha iyisini görmedim. İbrahim Yattara da vardı fakat Jaja başkaydı.

Çalıştığın en iyi hoca?

* Türkiye’de iki büyük hoca var. Biri Şenol Güneş diğeri de Fatih Terim. Fakat benim için Şenol Güneş efsanedir.

Atalay Özçelikli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz