Maurıcio Isla ile yollar ayrılıyor! Sağ bek formülü…

Fenerbahçe’de yeni sürem planlamaları çerçevesinde aktarma çalışmalarına başlatırken, sorun yaşanmış olan defans, sol bek ve kanat hamleleri için ciddi mesafeler kat edildi. Sadece sarı-lacivertli takımın bu bölgeler haricinde asla sorun yaşamadığı başka bir bölge için de çözüm bulması gerekebilir.

Milliyet’in haberine gore; Geldiği günden bu yana takımın en istikrarlı isimlerinden olan Maurıcio Isla’nın sözleşmesi bitiyor. Geçen sürem 37, bundan önceki sürem da 29 maça çıkan Şilili futbolcu bu sürem ise şimdiden 25 maç oynadı.

Isla’nın savunması, ileri çıkışları ve tecrübesi, Fenerbahçe’ye 3 sezondur kayda kıymet bir güç kattı. Sadece artık 32 yaşına gelen ve sözleşmesi son bulacak olan tecrübeli futbolcu ayrılık hazırlığına başladı.

Son sözleşme

Başta Arjantin devi Boca Juniors olmak suretiyle birçok kulüpten teklif alan Isla’nın bonservisinin elinde olması kendisi için mühim bir avantaj. Gelecek sürem yapacağı anlaşmayı kariyeri açısından son sözleşme benzer biçimde gören sarı-lacivertli oyuncu bunu iyi değerlendirmeyi planlıyor.

Dolayısıyla bu bölge için de sarı-lacivertli takımın aktarma yapması gerekecek. Bu mecburi hale rağmen, mali olarak esasen sıkıntılı bir noktada bulunan kulüp, koronavirüs salgını sonrası ekonomik olarak daha da etkilendi. Bu da yapılacak harcamalara yansıyacak.

Sağ bek arayışı söz mevzusu olsa da, ilk etapta Nabil Dirar ile burayı kapama düşüncesi var. Dirar’ın yedeğinin de sürem başından beri forma bekleyen Murat Sağlam olabileceği açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz