Göztepe 27 Nisan'da sahaya çıkacak

Ilkin 20 Nisan Pazartesi günü oyuncularının 4’erli gruplarla Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde sahaya ineceğini açıklayan Palut, “27 Nisan’a kadar gruplar halinde futbolcularımız çalışacak. Toplumsal mesafe kurallarına uyarak idman yapacağız. Yedi gün sonrasında ise tüm ekibi sahaya indirmeyi hedefliyoruz. Liglerin başlama tarihini 5-6 ve 7 Haziran olarak ön görüyoruz. Bu zamana kadar fizyolojik olarak en iyi şekilde hazırlanacağız” diye konuştu. 

Corona virüs salgınına alınan tedbirler sebebiyle şu ana kadar oyuncuların video konferansla evlerinden idman yaptığını hatırlatan İlhan Palut, “Ev antrenman süreci oldukca uzadığı için 3 gün ilkin 1 hafta ara verdik. Evimizdeki çalışmalarlarla futbolcuları hazır tutmak mümkün değil. Futbolcular evde temel kuvvet emekleri yapıyor. Evde futbola özgü kuvvet çalışmalarını yapmamız oldukca zor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) liglerin başlama tarihinden 1 ay ilkin takımlara haber verecek. Biz son maçımızı 17 Mart’ta Çaykur Rizespor’a karşı oynadık. 20 Mart zamanı itibariyle kararlar açıklandı ve evlerimize kapandık. Biz ev antrenmanlarıyla futbolcuların performansının geriye gitmesinin yavaşlamasını sağlıyoruz. Ek olarak tüm yabancı futbolcularımız İzmir’de, giden kimse yok” dedi. 

Palut, yeni tip Corona virüsü (Kovid-19) salgını sürecinde büyük bir fedakarlıkla vazife meydana getiren sıhhat çalışanlarına teşekkür ederek, “Daha ilkin ligler Ağustos’ta başladığı için serzenişlerimiz olurdu. Sadece muhteşem bir durum var. Her insanın bir fedakarlık yapması gerekiyor. Sıkıştırılmış bir takvim olacak fakat önümüzdeki takvime uyacağız. Sıhhat personelimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Ikimiz de yaz süreci maçlara çıkacağız. ‘Bu havada maç mı oynanır? 3-4 günde bir maça mı çıkılır? Bu kadar gezi mi edilir?’ şeklinde serzenişlerde bulunma lüksümüz olması imkansız. Hepimizin fedakarlık yapması ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz. Önümüze nasıl bir takvim konursa buna uyacağız” cümlelerini sarf etti. 

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz