Fenerbahçe’de gençlik sıkıntısı

Süper Lig’de sezona birçok yeni aktarma ve büyük yatırımlar yaparak giren Fenerbahçe, umduğunu bulamadı. Lig yarışında 26. haftayı 7. sırada geçen sarı-lacivertliler yatırımlarının karşılığını alamadı.

Hatta sarı-lacivertli kulüp bu sezonki başarı için yapmış olduğu riskli harcamalarla önümüzdeki süreci de mali açıdan baskı altına aldı.

Milliyet’in haberine bakılırsa; Yaşanmış olan sıkıntılı süreç sonrası daha da büyük ehemmiyet kazanan altyapıdan oyuncu çıkarma konusundaysa kulübün elinin {hiç de} kuvvetli olmadığı tespit edildi. Fenerbahçe’nin alt yaş takımları da, tıpkı A ekibi benzer biçimde sportif başarının uzağında kaldı. Altyapı takımlarının puan durumlarında oluşan tablonun asla iç açıcı olmadığı anlaşıldı. U19 liginde Fenerbahçe, 25. haftada 8. sırada yer aldı. U17 liginde sarı-lacivertlilerin genç futbolcuları 24. haftada 6. durumda.

Yalnız 9 takımın yer almış olduğu U16 liginde de Fenerbahçe’nin gençleri 3. sırada bulunuyor. 9 takımlı bir öteki lig U15 seviyesinde de sarı-lacivertli gençler daha da sıkıntılı bir pozisyonda ve 7. sırada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz