Adil Gevrek: Bizi düzlüğe çıkacak en önemli olgu birlikteliğimiz

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Gençlik ve Eğitim Derneği’nin toplumsal medya üstünden gerçekleştirdiği canlı yayında soruları yanıtladı. Ortalama 1 saat devam eden yayında soruları yanıtlayan Gevrek, Yeni Malatyaspor’un sıkıntıları aşarak hak etmiş olduğu yere geleceğini söylemiş oldu.

Sözlerine korona virüs salgını dolayısıyla yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza başsağlığı dileyerek başlamış olan Gevrek, “Rabbim bu süreci en kısa sürede atlamayı nasip etsin. Şu an ülke olarak yapacağımız en mühim şey kendimizi yalıtmak. Bu sürecin sonunun ülkemiz adına güzel olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Bu ekip buralara kolay gelmedi”

Gevrek, takımın bu sezonki performansıyla ilgili sorulan soruya, “Evet, bu sürem ligin ikinci yarısında büyük bir düşüş yaşadık. Yönetim olarak bu düşüşün önüne geçmek için elimizden geleni yaptık, fakat kimi zaman futbolda bu tür süreçler yaşanabiliyor. Doğal olarak burada muhakkak bizim de hatalarımız, yanlışlarımız olmuştur. Fakat ben camiamıza şunu söylemek isterim, bu ekip buralara kolay gelmedi. Nelerden geldik buraya düşünmek lazım. Bu süreçte birlik beraberlik içinde hareket etmemiz gerekmektedir. Bizi düzlüğe çıkacak en mühim olgu birlikteliğimiz olacaktır. Başarı şeklinde başarısızlık da futbolun bir parçası. Bakıldığında hakkaten iyi bir kadromuz var. Fakat kimi zaman olmuyor, şanssızlıklar yakanızı bırakmıyor” şeklide yanıt verdi.

“Lig başlarsa hazırlık için 3 hafta lazım”

Gevrek, liglerin başlama süreciyle ilgili yapmış olduğu değerlendirmede ise, “Futbolcularımız bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor. Fakat bu emekler bir tek futbolcularımızın kilolarını korumaya yönelik emekler. Lig devam eder mi etmez mi bilmiyorum fakat devam ederse minimum 3 haftalık bir hazırlık süreci gelecektir. Bunun için de lüzumlu hazırlıkların TFF tarafınca yapılacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz