Pierre van Hooijdonk: Fenerbahçe'ye seve seve gelirim

Futbol Giant canlı yayınına katılan Fenerbahçe’nin Hollandalı efsaneleşmiş futbolcusu Pierre van Hooijdonk, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

İşte Hooijdonk’un açıklamaları:

Doğal ki Fenerbahçe’de vazife almak isterim, bunu daha ilkin de fazlaca arzuladım sadece Ali Koç öncesi devrin başkanıyla beraber çalışmak istemedim. Ali Koç ile bazen görüşüyoruz fakat bana resmi bir teklif yapılmadı, yapılırsa hangi görevde olursa olsun Fenerbahce’ye hizmete varım bu sebeple Fenerbahçe’yi ve Türkiye’yi seviyorum.

Türkiye’de beraber oynadığım en iyi oyuncu Alex’ti. Alex önündeki oyuncuları fazlaca iyi seziyor ve besliyordu, Başka oyuncuların görmediği şeyleri görüyordu, üst düzey bir futbolcuydu,

Rakip olarak ise en fazlaca Fatih Tekke ve Necati Ateş’i beğeniyordum. Fatih fazlaca topyekün bir golcüydü fiziğini fazlaca iyi kullanırdı, Necati ise kurnazdı ve hızlıydı.

Türkiye’de attığım en kıymetli gol şampiyon olduğumuz maçta Denizlispor’a attığım goldü, sadece daha güzel goller de doğal ki attım.

Şampiyonluk yolunda bir fazlaca takımın yarışta olması coşku verici Trabzon ve Başakşehir sağlam geliyor. Türkiye’de genel anlamda hep üç büyük konuşulur fakat bu şekilde lige coşku ve kalite geliyor, tüm takımlara başarılar temenni ediyorum.

Son olarak Türkiye’de her insana sabır temenni ediyorum tüm dünyada yaşanmış olan corona virüs vakasının bir an ilkin son bulmasını arzu ediyorum; evde kalınca sağlıkla kalınca…

Yayının tekrarını seyretmek için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz