Galatasaray dünya devlerini solladı! Liverpool, Manchester United, Barcelona…

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray toplumsal medyayı en etken olarak kullanan kulüpler içinde bulunuyor. Sarı-kırmızılı ekip yapmış olduğu paylaşımlarla dünya genelinde en oldukca etkileşim alan kulüpler arasına girdi. 2020 yılının ilk çeyrek verilerine nazaran Galatasaray, toplumsal medya platformu Twitter’da dünyada en oldukca etkileşim alan 4. kulüp oldu.

Deportes&Finanzas’ın verilerine nazaran hazırlanan listede 1. sırada 26.9 milyon etkileşimle Brezilya’dan Flamengo ilk sırayı alırken, İngiltere’den Liverpool 24.1 milyon etkileşimle ikinci sırada yer aldı. İspanyol devi Barcelona 20 milyon etkileşimle 3. sırada kendine yer buldu. Galatasaray ise 19.8 milyon etkileşimle Avrupa’nın dev kulüplerini arkasında bırakarak dünyada 2020’nin ilk çeyreğinde Twitter’da en oldukca etkileşim alan 4. ekip oldu.

Bununla beraber Galatasaray, şubat ayında en oldukca etkileşim alan 2. kulüp oldu.

Sarı-kırmızılı ekip paylaşmış olduğu fotoğrafta şu ifadelere yer verdi:

Türk sporunun öncüsü Galatasaray, Twitter’da Avrupa’nın bir numarası oldu! Deportes&Finanzas’ın Şubat 2020 raporuna nazaran, Avrupa’daki tüm rakiplerini geride bırakan kulübümüz 8 milyon 760 bin etkileşim alarak dünyada en oldukca etkileşime haiz ikinci futbol kulübü oldu.

Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi de solladı

Öte taraftan Galatasaray bir tek Twitter’da değil, Instagram, Feysbuk ve Youtube’daki verilerini de paylaştı. Öncesiz rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin etkileşim sayılarını da veren sarı-kırmızılı ekip, göndermeli bir not düştü. (Sabah)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz