Christian Luyindama sakatlandı, Galatasaray 14 milyon Euro'dan oldu

Galatasaray’a sürem içinde en büyük darbelerden biri Christian Luyindama’nın sakatlığı olmuştu. Ulusal Ekip’da sakatlanan ve 7 Aralık’ta sol diz ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatı olan Luyindama’nın sezonu erken kapattığı belirtilirken, dönem içinde 14 milyon Euro ile Galatasaray’ın kapısını çalmaya hazırlanan Aston Villa da teklifini rafa kaldırdı. Peşinden Christian Luyindama’nın Süper Lig lisansı ara transferde takıma katılan Jesse Sekidika için askıya alındı.

Galatasaray tam bir açmaza girdi

Sadece Sekidika ligde ekibe bile giremezken Luyindama’nın süratli iyileşme süreci herkesi şaşırttı. Üzerine coronavirüs yüzünden lige ara verilince Galatasaray tam bir açmaza girdi. Zira eğer planlandığı benzer biçimde ligin son 8 haftası haziranda oynanırsa Galatasaray, Luyindama’dan gene faydalanamayacak.

Sekidika da Terim’in planlarında yer almadığı için Galatasaray hem maddi hem de kadro mevzusunda çifte darbe yemiş oldu.

Luyindama’nın sahalara tahmin edilenden 2 ay ilkin dönmesinde Florya’ya meydana getirilen sıhhat yatırımının tesiri büyük. Bitkin adalelerin acele bir halde toparlanmasını elde eden soğuk odayı (lifecube) Florya’ya kuran sarı-kırmızılı kulüp, eksi 85 dereceye ulaşan bu sistemde 3 dakika devam eden seanslarla futbolcuları tedavi ediyor. (Sabah)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz