Beşiktaş'ın 2. Başkanı Adnan Dalgakıran'dan Talisca açıklaması!

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Adnan Dalgakıran, kulübün instagram canlı yayınına konuk oldu. Dalgakıran, corona virüs sonrası ligin aslolan seyir izleyeceği, yönetimin hedefleri ve transferler hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

İşte Adnan Dalgakıran’ın açıklamaları: 

Bu salgının daha uzun sürebileceği konuşuluyor. ABD’da 1-1,5 yılı bulacağı belirtiliyor. Bilim Kurulumuz da ‘evde kalmayı alışkanlık haline getirmelisiniz’ şeklinde değerlendirmelerde bulunuyorlar. Bu sebeplerden dolayı bu yıl bu ligin oynanma ihtimali yok. 

“2020-21 SEZONU DA TEHLİKEDE”

Beşiktaş Kulübü, hem UEFA’ya hem de TFF kurullarına bağlı hareket etmek zorunda. Bana gore 2020-2021 sezonu da risk altında. Bu olasılık var mı var. Ya da seyircisiz oynanma ihtimali var. Bu kaotik dönemde oldukça sabırlı olmamız gerekiyor. 

Şuna güvensinler. Beşiktaş’ın menfaatlerini her açıdan değerlendirerek her şeyi masaya yatırıyoruz. Bu şekilde dönemlerde hep beraber olmamız lazım. Saçma sapan gündemler ardında olmamalıyız. 

“ALT YAPIYA KİMSE YATIRIM YAPMAMIŞ”

Borçlarını öderken bir taraftan da gelirlerini artırmaya çalışan Beşiktaş yaratmaya çalışıyoruz. Birazcık sabır gerekiyor. Beşiktaş’ta hakkaten ciddi bir scout sistemi kurmaya çalışıyoruz. Alt yapı cidden oldukça mühim. Kimse yatırım yapmamış alt yapıya. Taraftarla doğru bir yazışma kurmanız gerekiyor. Beşiktaş’ın gerçekleri, Beşiktaş’ın neler halletmeye çalmış olduğu. Tüm bu tarz şeyleri hep beraber yapmak. Alt yapıda 3 ekip 4 ekip aynı sahada antrenman yapıyor. Bu kadar ciddi bütçelerin olduğu yerlerde bu çocuklar için hakkaten asla para harcanmamış. 

Birazcık sabredersek gönüllü scouting sistemini de hayata geçireceğiz. O genç ufaklıklara sabredeceğiz, o sistemlere sabredeceğiz. Tekrardan yapılanma demiyoruz. Yapılanma diyoruz şu sebeple tekrardan yapılanma olabilmesi için ortada bir yapılanmanın olması lazım. Menajerlerin önerilmiş olduğu futbolcuları alarak gitti Beşiktaş’ın geleceği. Bu tarz şeyleri engelleyecek bir tüzük oluşturmak istiyoruz. 

Yönetim kurulu üyelerimiz cansiperane yapıyor. Yönetim kurulu bizzat işlerin içinde olmaz. Yönetim kurulu hedefleri belirler, stratejileri belirler, profesyonellere aktarırlar. Yarınlar için doğru bir sportif direktörlük, doğru bir scouting sistemi getirmek istiyoruz. 

GALATASARAY GÖNDERMESİ

Türkiye’de takımlar bir sistem üstüne kurulmuş takımlar değil. Bir bakıyorsunuz bir dönem Avrupa’dayız öteki dönem yokuz. Bir takımımız bir bakıyorsunuz UEFA kupasını alıyor. Başka vakit Avrupa’da sıfır çekiyor. Bu sistemsiz olmaktan kaynaklanıyor. Futbol başka bir yer.

TALISCA AÇIKLAMASI!

Israrlar Talisca yazıyorlar yorumlarda. Beşiktaş’ın bu yılki futboldaki bütçesi 56 milyon euro idi. Futbol federasyonu yeni kurallara gore dedi ki siz önümüzdeki yıl bunu 35 milyon euroya düşüreceksiniz. Yoksa küme düşme ve puan silme de dahil yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir taraftan da 3 milyar borcumuz var. Tüm gelirlerimiz borçlara gidiyor. Ve 6-7 Temmuz’da ödemelerimiz var. Daha nasıl yanıt verebilirim. Bu durumdan hep beraber çıkacağız. Böylesine zor dönemde artık futbolcu isimlerini bırakacağız. Eskiden olan alışkanlıklarımızı unutacağız. Bir tek Beşiktaş ismiyle hareket edeceğiz. Beşiktaş için en muhteşem olanı halletmeye çalışacağız. Dünyada yüz milyonlarca futbolcu var. Birkaç isimle sınırlandırmamalıyız. Geçmişte olduğu benzer biçimde biz yıldızları yaratalım. Daha evvelde yıldızlaşmış isimlere kaynağımız yok. Yıldızları yaratmaya çalışalım. Hep beraber bunu yapalım. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz