Ankaragücü Başkanı Fatih Mert'ten flaş açıklama: Süper Lig…

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, “Yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda inşallah, cuma günü futbolcularımızın, çalışanlarımızın, teknik kadro ve yöneticilerimizin koronavirüs testlerini evlerinde yapacağız” dedi. Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Başkan Mert, kulüp olarak koronavirüs mevzusunda aldıkları önlemleri, liglerin ileri bir tarihe ertelenmesi ve ligdeki sıralamayla ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu.

“KORONAVİRÜS TESTLERİNİ KİT SAYESİNDE HERKESE EVİNDE YAPTIRACAĞIZ”

Kulübe bağlı her insanın koronavirüs testlerinin, kitler yardımıyla evlerinde yapılacağını ifade eden Fatih Mert, “Tüm sporcularımız ve çalışanlarımız evlerinde. Hepsinin sağlığı bizim için fazlaca mühim. Sıhhat ekibimizin bir emek harcaması var. Gelecek olan koronavirüs tanı kitlerini bekliyoruz. Biz hiçbir çalışanımızı, teknik kadromuzu, futbolcularımızı ve yöneticilerimizi hastanelere göndermeyeceğiz. Yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda inşallah, cuma günü futbolcularımızın, çalışanlarımızın, teknik kadro ve yöneticilerimizin testlerini evlerinde yapacağız” diye konuştu.

“LİGLERİN BAŞLAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Başkan Fatih Mert, ileri bir tarihe ertelenen liglerin Nisan ayı sonunda da başlayacağını düşünmediğini vurgulayarak, ”TFF’nin UEFA ile yapacağı görüşmenin peşinden kulüpler Birliği ve TFF yönetimi, Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir araya gelecek. Tahminimce Bilim Kurulu’nun vereceği karara nazaran ligler ve öteki branşlarla ilgili kararlar alınacak. Kişisel görüşüm, liglerin belirtilen süre içinde başlamayacağı. Sadece devletimizin alacağı kararlara saygılıyız” şeklinde konuştu.

“LİGLER GELECEK YIL AYNI TAKIMLARLA VE AYNI KADROLARLA TEKRARLASIN”

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, şampiyonluk için de hakkaniyetli bir karar alınması icap ettiğini belirtirken, “Asla eğer olmazsa tüm ligler gelecek yıl aynı takımlarla ve aynı kadrolarla tekrarlasın” dedi.

Fatih Mert, şunları söylemiş oldu;

“Ligle ilgili alınacak kararları bekliyoruz. Sadece kişisel fikrim, lig bitirilsin. Küme düşme olmasın. Şampiyonluk için hakkaniyetli bir karar alınsın. Ya da gelecek yıl lig 21 takımla oynansın. Asla eğer olmazsa tüm ligler gelecek yıl aynı takımlarla ve aynı kadrolarla tekrarlansın. Dünya bu sorunla savaşım ediyor ve sürenin ne kadar olacağı belli değil. Ilkin insan sağlığı.”

“PLANLAMA BELLİ OLMAZSA FUTBOLCULARIMIZI TUTMA ŞANSIMIZ KALMAZ”

Liglerin ertelenmesi sonrası futbolcuların sözleşme süreleriyle ilgili yaşanacak sorunlara da değinen Fatih Mert, “Futbolcularımızın hiçbirinden parasal bir problem gelmedi. Ödemelerini aksatmadan halletmeye çalışıyoruz. Sadece fazlaca daha büyük bir sorunumuz var. 31 Mayıs itibariyle 1 sözleşmesi biten ve 6 kiralama süresi sona erecek futbolcularımız var. UEFA VE TFF’in alacağı kararları bekliyoruz. 31 Mayıs’a kadar köktencilik bir karar alınıp, ne tür bir planlama yapıldığını bizlere acilen bildirmeleri lazım. Yoksa tüm takımlar benzer biçimde ikimiz de fazlaca büyük bir kaos yaşayacağız diye düşünüyorum. Planlama belli eğer olmazsa futbolcularımızı tutma şansımız kalmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz