Andone: Fatih Terim bireysel olarak tüm futbolcuları aradı

Galatasaray’ın başarı göstermiş futbolcusu Andone, Romanya Futbol Federasyonu’nun web sitesine verdiği röportajda İstanbul’da karantina günlerinde neler yaptığını söyledi. Annesinin bu süreçte İspanya’ya dönmeyerek Türkiye’de kaldığını açıklayan golcü futbolcu, “Annem bir ay ilkin Beşiktaş maçı öncesi İstanbul’a beni görmeye geldi. Bu karşı karşıya gelme liglerin ertelenmesi sonucu alınmadan önceki son maçımızdı. Durumun nasıl gittiğine bakıp kendisinden burada kalmasını, İspanya’ya dönmemesini istedim. Bu kısıtlayıcı süreç süresince yalnız kalabilirdi. Burada bizimle kalması en iyi kararmış oldu” ifadelerini kullandı.

“Fatih Terim’in iyi olmasından dolayı mutluyum”

Teknik Direktör Fatih Terim hakkında da konuşan 27 yaşındaki oyuncu, “Beşiktaş maçı sonrasında sıradaki antrenmanı beklerken bizlere evde kalmamız söylendi. Fatih Terim yedi gün ilkin hastaneden taburcu oldu. Video konferansta bizlere kendini iyi hissettiğini söyledi. Sadece 14 günlük izolasyonda kalması gerekiyor. Terim sonrasında biz futbolcuları bireysel olarak da aradı. Şu an durumunun iyi olmasından dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.

“Günde 60 – 90 dakika arası çalışıyorum”

Karantina sürecinde bireysel emek harcamalar gerçekleştirdiğini aktaran Andone, “Çoğu zaman saat 11 civarı uyanıyorum. Sadece daha önceleri saat 9’dan ilkin yataktan çıkmış oluyordum. Kahvaltımı yapıyor, arkasından televizyonu açıp Türkiye ve Romanya’daki gelişmelere bakıyorum. Balkonumda iyi zaman geçiriyorum. Güzel bir deniz manzaram var. Saat 14.00 benzer biçimde aşağı iniyor, kaldığım sitenin fitness salonunda çalışmaya başlıyorum. Bu açıdan bakıldığında şanslıyım. Günde 60 – 90 dakika arası çalışıyorum. Ne var ki doğum günümde birazcık nefes aldım. Öğle yemeğini öğleden sonrasında 4 benzer biçimde yiyorum” diye konuştu.

“Doğum günümü görüntülü kutladık”

Geçtiğimiz günlerdeki doğum gününde sevdikleriyle telekonferans yöntemiyle bir araya geldiğini sözlerine ekleyen Florin Andone, “Kimi zaman birazcık hareket olsun diye site civarına çıkıyoruz. Bu zamanlar, köpeğim için de keyifli bir fırsat oluyor. Oturduğum yer bir konut bölgesi. Şu şekilde bir saat oturduğumda uzaktan iki-üç insan anca görüyorum. Doğum günümü evde kutladık. Benzersiz bir doğum günü oldu. Yolanda ve annem bana pasta yaptılar. Ayrıca en iyi dostlarımla görüntülü olarak bağlantı kurduk. Onlar da video üstünden doğum gününe katılmış oldular. Oldukça hoştu, uzun bir süredir artık evde oturmayı unutmuştum” dedi.

“Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum”

Futbol oynamayı oldukca özlediğini de belirten Rumen futbolcu, “Yine antrenmanlara adım atmak ve sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Sadece her insanın sağlığı ve güvenliği ilkin düşünülmesi ihtiyaç duyulan şey. Doğum günümde binlerce mesajla desteklerini ileten taraftarlarımıza teşekkür ederim. Tüm Rumen halkına da sıhhat temenni ediyorum ve uzmanların ikazlarına riayet etmelerini temenni ediyorum. Beraber daha kuvvetli olacağız” açıklamasını yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz