Uğur Erdoğan'dan flaş açıklamalar: Arda Turan'dan özür dilerim, Adnan Sezgin herkesi küstürdü…

Galatasaray’ın 1987 jenerasyonunda Arda Turan ile beraber forma giyen ve o takımın mühim adları içinde yer edinen Uğur Erdoğan flaş açıklamalar yapmış oldu. Ajansspor’a hususi konuşan Uğur, 1987 jenerasyonundan Galatasaray’ın oldukça faydalanamamasının sebebi olarak devrin sportif direktörü Adnan Sezgin gösterdi, “İçimizde Arda’dan daha yetenekliler de vardı. 87 periyodu inanılmaz bir dönem. Galatasaray’ın hiçbir sıkıntısı olmazdı” yorumunu yapmış oldu.

‘Adnan Sezgin onları tercih etti!’

Bu sürem Yozgatspor forması giyen Uğur Erdoğan, Ajansspor’a konuştu ve Galatasaray günleri için “Sportif direktör, Adnan Sezgin gelmişti başımıza. Kendi oyuncularını getirdi Sulh Özbek’ler, Serkan Çalık’lar. Adnan Sezgin onları tercih etti. Kiralık gideceksiniz dedi. Herkesi küstürdü. Asla kimse o dönemde Galatasaray’da barınamadı. O takımın korunması lazımdı” dedi.

‘Arda Turan’dan özür arzuluyorum’

Galatasaray’dan oldukça yakın arkadaşı olan Arda Turan’a bir kırgınlığı olup olmadığı sorulan Uğur Erdoğan, “İnsanlar hata yapabilir. Arda, ben, Mülayim oldukça samimiydik liseden beri. Gönül koyduğum nokta ben onu oldukça aradım onu açmadı arayıp sormadı beni. Fakat ona da hak veriyorum insanoğlunun ortamı değişiyor. Sonrasında düşündüm kendimce Uğur sen de bu şekilde olsan bir ihtimal o denli oldukça arayan soran olacak ki bigün dönemeyeceksin. Son olarak aradığımda ulusal ekip kampındaymış. Kardeşim inan ben annemle babamla görüşemiyorum dedi ben de yüzüne kapattım. Benim hatam. Hatta Sonrasında Mülayim’i aramış Uğur bana gönül mü koydu demiş, bir şey mi yaptım demiş. Benim hatamdan oldu Sizin aracılığınızla özür arzuluyorum kendisinden” diye konuştu.

‘Biz hasta Galatasaraylıyız’

Arda Turan’ın Galatasaray’a dönmesi icap ettiğini vurgulayan Uğur, “Kesinlikle Ocak ayında dönmeliydi. O oldukça büyük bir Galatasaraylı. Asla unutmuyorum PAF takımındaki ilk Fenerbahçe maçında maçtan ilkin bana bu maçı almalıyız dedi. 1 tane ben attım, üç tane o attı. Hüngür hüngür ağladık. Biz hasta Galatasaraylıyız. Kesinlikle dönmeliydi yapılanı anlayamadım, niye bu şekilde büyük tepki var. İnşallah Galatasaray’da bırakır ocakta olmadı fakat yazın olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz