Caner Erkin ve Gökhan Gönül… Fenerbahçe kararını verdi

Beşiktaş’la sözleşmeleri sürem sonunda bitecek olan Gökhan Gönül ve Caner Erkin adları Fenerbahçe ile anılsa da şuan herhangi bir girişim bulunmuyor. Sadece Başkan Ali Koç’un iki yıldıza karşı soğuk tavrı bulunmuyor, ikiliye kapılar kapalı tutulmuyor. 4 yıl ilkin hem yerli hem de ligin en iyi bekleri olarak kabul edilen iki yıldızın Fenerbahçe’den ayrılmak zorunda kalıp, öncesiz rakip Beşiktaş’a kaptırılmasının geçmiş devrin hataları olarak kabul ediliyor.

Skorer’in haberine gore Ali Koç, Beşiktaş’ın iki yıldızla görüştüğü bir dönemde etik açıdan herhangi bir girişimin doğru olmayacağına inanıyor. Gökhan ve Caner’in siyah-beyazlılarla anlaşamaması halinde oluşacak şartlara gore tavır alınabileceği belirtiliyor. Sağ ve sol bek arayışındaki sarı-lacivertlilerde; camiayı tanıyan, Koç’la yöneticilik yıllarında hep iyi ilişkileri bulunan ve bonservissiz olan iki yıldızın; Fenerbahçe’ye tam uyacak adlar olduğu biliniyor.

Emre Belözoğlu faktörü

Sarı-lacivertlilerde yavaş yavaş ekip üstünde mesuliyet almaya başlamış olan Emre Belözoğlu’nun hem Gökhan Gönül hem de Caner Erkin’le iyi ilişkileri bulunuyor. Emre’nin Ulusal Ekip ile Fenerbahçe’de aynı takımda oynadığı ve şampiyonluk yaşamış olduğu isimlerle daima iyi arkadaşlıklarının olması dikkat çekiyor.

Başkan Ali Koç ve yöneticiler; Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in ayrılmış olduğu günden bu yana takımın mesele yaşadığına inanıyor. Sağ ve sol bekte hem kendilerinin hem de geçmiş yönetimin transferde isteneni sağlayamadığı aktarılıyor. 4 senedir her sürem başlangıcında bu probleminin gündeme gelmesinin büyük bir kulübe uymadığı belirtiliyor. Bilhassa Gökhan’ın ayrılmasının doğru bulunmadığı, Caner’in de Inter’den dönerken Fenerbahçe’ye kazandırılmamasının yanlış olduğu vurgulanıyor.

Bir türlü istikrar sağlanamadı

Sağ bek ve sol bek mevzusunda 2016’dan beri bir türlü istikrar sağlanamadı. Fenerbahçe’de sağ bekte sırasıyla Şener, Van der Wiel, Isla, Dirar, Murat Sağlam benzer biçimde adlar oynarken; sol bekte İsmail Köybaşı geldi, gitti ve Hasan Ali de senelerdir tek kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz