Bülent Uygun: Küme düşme kaldırılmalı

Muhteşem bir yıl geçirdiklerini ifade eden deneyimli teknik adam, “Lig yeni sezonda 22 takımla oynansın. Ertesi yıl 5 ekip küme düşebilir. Şampiyonun kim olmasından ziyade düşmenin olmaması gerekiyor” diye konuştu.

Bülent Uygun, 20 takımlı lige geçilebileceği önerisinde de bulunmuş oldu. Uygun, “Yeni sezonda 4 ekip alttan çıkarsa Süper Lig’de 22 ekip savaşım eder. Sonraki yıl ise 5 ekip küme düşer, 3 ekip çıkar ve 20’li ligler olur. Böylece Türk sporcuların daha fazlaca oynayarak gelişim kaydedeceği bir lige haiz oluruz. Yabancı oyuncu sayısı da kademeli olarak 10 yada 8’e düşebilir” dedi. Tecrübeli teknik adam, verilen arada mental antrenmanların yoğun olarak yapıldığını, sporcuların psikolojilerinin gözden geçirilmesi icap ettiğini sözlerine ekledi.

SPONSORA TEŞEKKÜR

Denizlispor, koronavirüs salgınında tüm dünya ekonomilerinin yanı sıra futbol ekonomisinde de mesele yaşanmış olan dönemde kulübe destek olan isim sponsoru Yukatel’e teşekkür mesajı yayınladı. Sponsorlarının yeni sürem sponsorluk bedelinin 100 bin Euro tutan kısmını bu zamanda şimdiden kulübe ödediğini duyuran yeşil-siyahlı yönetim, “Sürem öncesi meydana getirilen antak kalma sonucu 1 milyon 200 bin Euro karşılık ile isim ve forma sponsorumuz olan Yukatel GMBH, zor günlerimizde yanımızda olmaya devam ediyor. Yukatel, yaşanmış olan ekonomik krizde kulübümüze destek amacıyla 2020-2021 sezonunda ödeyeceği sponsorluk tutarının 100 bin Euro’sunu kulübümüze göndermiştir. Kulübümüze katkıları ve bizlere duydukları itimat için teşekkür ederiz” açıklamasını yapmış oldu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz