Beşiktaş'ta büyük değişim! Metin Ali Feyyaz geri dönüyor!

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs sebebiyle ekonomik olarak daha sıkıntılı bir süreç geçiren Siyah-Beyazlılar, yeni sezonun yapılanmasını şimdiden belirledi. Futbol şubesinin bütçesini olabildiğince kısıtlı tutacak olan Beşiktaş Yönetimi, bu mevzuda teknik direktör Sergen Yalçın’ı da bilgilendirdi. 47 yaşındaki teknik insanın da alt yapıdan gelecek gençlerle kadroda bir değişime imza atabilecek durumda olduklarını ilettiği sadece zamana ihtiyacı duyduklarını söylediği açıklandı.

‘Küçük takviyelerle süreyi kısaltırız’

Genç teknik insanın, mevzuyla ilgili olarak yöneticilerle yapmış olduğu telefon görüşmesinde, “Alt yapıda kaliteli genç oyuncularımız var. Fakat bu futbolcuların A takıma yüzde yüz uyum sağlayabilmesi için 3 yıla ihtiyacımız var. Bu süreci, küçük takviyelerle daha da kısaltabiliriz” söylediği öğrenildi.

‘Bu yükün altından kalkarız’

Yalçın’ın, sözlerinin devamında, “Ben, Metin Tekin, Ali Gültiken ve Feyyaz Uçar’lı efsaneleşmiş periyodu yaşadım. Eğer vakit verilirse alt yapıdaki gençlerimizle bu periyodu yine yaşatırız, bu yükün altından kalkarız” söylediği bildirildi. Genç oyuncuların durumlarını yardımcıları vasıtasıyla takip eden Yalçın, bu mevzuda bilhassa Ozan Köprülü’den data alıyor.

Süleyman Hatısaru / FANATİK ÖZEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz