Ziya Erdal: Ben ve arkadaşlarım futbolu çok özledik

Kırmızı-beyazlı takımın kaptanlarından Ziya, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, dünyanın zor bir dönemden geçtiğini altını çizdi.

Kovid-19 salgını sebebiyle lige verilen arada bireysel çalışmalara son 4 güne kadar tesislerde devam ettiğini özetleyen Ziya, “Tedbirler sebebiyle tesisler de kapanınca evde küçük küçük çalışmaya devam edeceğiz. Bu zamana kadar hepimiz idmanını bireysel olarak tesiste yapıyordu. Bu düzgüsel antrenmanı tutmuyordu fakat sonuçta bir güç kuvvet sağlıyordu. Vücudu bırakmaması adına mühim oluyordu. Liglerin ne süre başlamış olacağı belli değil. Ikimiz de ne yapacağız bilmiyorum.” diye konuştu.

“Futbol oynanır fakat…”

Ziya, koronavirüsün her şeyi olduğu şeklinde futbolu da oldukça fena etkilediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Süreç oldukça fena, liglerin bitmesine 8 hafta kalmıştı. Tekrar bu insanoğlu nasıl toparlanacak, psikoloji olarak nasıl hazırlanacaklar bilmiyorum. Hakikaten oldukça zor bir durum. Lige yeni başlıyormuş şeklinde olacağız. Lig oynansa da son 8 haftada birçok futbolcunun kendisini verebileceğini düşünmüyorum. Sonuçta biz futbolcular da birer insanız. Son 8 hafta fizik, kondisyon seviyesi olarak belli bir seviyeye gelmiştik. Onu yeniden kazanmak için oldukça uğraşmak gerekir. Futbol oynanır fakat bu saatten sonrasında yalnız tamamlanmak için oynanır.”

“Evde kal” çağrısı

Bu süreçte futboldan oldukça uzak kaldıklarına değinen Ziya, “Günün 6-7 saatini tesiste futbolcu arkadaşlarımızla geçiriyorduk. Tesis bizim hayatımızdı. Ben ve dostlarım futbolu oldukça özledik.” dedi.

Her insana “evde kal” çağrısında bulunan Ziya, şöyleki devam etti:

“Dünya ve ülkemiz fena zamanlardan geçiyor. Bunu birlik ve beraberlik içinde atlatacağımızı düşünüyorum. Tedbirleri oldukça sıkı uygulamamız gerekir. Her zamankinden fazla birbirimize destek olmamız gerekir. Bu zor günler geçecek. Bu sürecin süratli şekilde bitmesini istiyorsak daha vahim durumlar yaşanmaması için kurallara uymamız lazım.”

Ziya, sürem devam ederken yaşamış olduğu sakatlığın da tamamen geçtiğini sözlerine ekledi.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz