Sergen Yalçın'dan yönetime flaş rapor: Gökhan Gönül kalsın, Caner Erkin gidebilir!

Sürem sonunda ekibindeki 3 mühim oyuncusuyla sözleşmesi sona erecek Siyah-Beyazlılar, bu mevzuda çalışmalara başladı. 37 yaşlarında olmasına karşın takımın en istikrarlı oyuncularının başlangıcında gelen Atiba Hutchinson’la 1 yıl daha yola devam etme sonucu alan Beşiktaş Yönetimi, kontratı sona erecek öteki isimler; Caner Erkin ve Gökhan Gönül için de teknik direktör Sergen Yalçın’la bir görüşme gerçekleştirmiş oldu. Koronavirüs tedbirleri sebebiyle telefon üstünden meydana getirilen temasta genç hoca, iki futbolcuyla ilgili olarak kararını yönetime iletti.

‘Rıdvan’dan daha verimli yararlanabiliriz’

Sergen Yalçın’ın, 2 oyuncu mevzusunda ilk olarak senelik 1.8 milyon Euro maaşı bulunan Caner Erkin için, Siyah-Beyazlı idarecilere; “Caner Erkin’in kalitesi tartışılmaz. Fakat maddi boyuttan dolayı kendisiyle sözleşme uzatılmayabilir. O bölgede elimizde Rıdvan Yılmaz benzer biçimde genç bir beceri var. Rıdvan’dan yeni sezonda daha verimli şekilde yararlanabileceğimizi düşünüyorum” söylediği öğrenildi. Takımın 31 yaşındaki sol beki Caner için negatif cevap veren Yalçın’ın, Gökhan Gönül mevzusunda ise değişik bir düşüncesi var…

Deneyimli sağ bekten oldukça memnun

Bu sürem ortaya koyduğu etkili futbolla dikkat çeken takımın 35 yaşındaki sağ beki Gökhan Gönül’den oldukça memnun bulunduğunu belirten Sergen Yalçın, 1.7 milyon Euro maaşı bulunan tecrübeli oyuncunun, bu bedelde indirime gidip Beşiktaş’la yola devam edebileceğini düşündüğünü yönetime iletti. 47 yaşındaki hocanın, tele-toplantıda, “Gökhan Gönül, Türk Lirası üstünden makul bir maaşı kabul ederse önümüzdeki sürem Beşiktaş’a oldukca katkı elde edecektir” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz