Orhan Yıldırım'ın Beşiktaş kamp günlükleri: Sergen Yalçın önce beni sonra Galatasaray'ı bitirdi!

Beşiktaş’ın 100. yılı… Başkan Serdar Bilgili, Futbol Şube sorumlusu Yıldırım Demirören ve Hüsnü Güreli; teknik direktör Mircea Lucescu’yla görüşmede… Başkan, mutlak şampiyonluk istiyor. Rumen hoca da, Sergen Yalçın’ın alınmasını koşul koşuyordu… Ve beklendiği benzer biçimde Sergen geldi… İsviçre’de süregelen kampta Başkan ve kurmayları da tam kadro hazır. Düz koşu meydana getiren Sergen’in yanımızdan geçerken, durumunu sorduk. “Çapraz bağlarım fena. Bu sürem oynar mıyım, oynamaz mıyım belli değil” deyip gitti. Haberi verdik. Ertesi sabah ilkin kulüpten tekzip yayımlandı. ‘Sergen’in sezonu kapattığı haberleri asılsızdır’ diye. Bu da kesmemiş olacak; başkan ve yönetim, basın toplantısı yapacaklar…

Medyaya da golünü attı

Tam adım atmak üzereyken Sergen çıkıp geldi. “Yazılanlar doğru. Fakat ben komiklik yaptım. Sonrasında söylemeyi unuttum” diyerek duruma açıklık getirdi. Latife meydana getiren Sergen, medyaya istemeyerek de olsa müthiş bir gol atmıştı. Aynı Sergen, sürem sonu Galatasaray derbisinde attığı golle şampiyonluğu getiren isim olacaktı.

Sessiz olun Scala uyuyor

Nevio Scala, Beşiktaş’a yeni geldiği 2000-01 periyodu… Tüm idmanlar alışılmışın haricinde akşam yapılmaya başlandı. Durum oldukça geçmeden anlaşıldı. İtalyan hoca, sıhhat problemi yüzünden sabah kalkamıyordu. Peşinden kamp için İsviçre’nin Zürih kentindeyiz. Koşu için sabah erken kalkılıyor. Scala ortalıkta yok. Ne otel mensubu, ne de yardımcıları… Ne yapsa uyandıramıyor! Bu durum futbolcuların eğlencesi haline geldi. Hocanın odasının önünde hoplayıp, zıplayıp şarkı söylerken, aynı anda kapısına vurarak uyandırabiliyorlar. Kamp bitimimde otel; kapı faturasını da, ekstralara eklemeyi dikkatsizlik etmemişti!

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz