Laurent Blanc Fenerbahçe'ye gelir mi? Fransa'dan flaş yorum!

Erol Bulut, Tayfun Korkut, Zico-Alex ikilisi derken Fenerbahçe hala yeni teknik direktörünü bulamadı. 

Doğal ki Corona virüs salgınının hepimizin hayatında çeşitli mevzuları ertelememize yol açması, Fenerbahçe’nin teknik direktör arayışları de ilgilendiriyor…

Geçen sürem kabul etmemişti

‘Alman ekolü mü yoksa Türk’ün uyarlama pozitif yanları mı?’ sorularının içinden Fransız teknik adam Laurent Blanc adı de ortaya atılmıştı. Hatırlanacağı suretiyle Laurent Blanc, Cocu’dan hem ilkin hem de sonrasında Fenerbahçe’den gene teklif almış sadece ‘Hayır’ cevabı vermişti.

Fenerbahçe için adı geçen Laurent Blanc’ı, vatandaşı, Fransız gazeteci Quanetin Müller Spor Kraliçin değerlendirdi.

“Kendisini inkâr eder”

Blanc’ın seçici ve zor beğenen bir karakter bulunduğunu belirten Müller, “Açıkçası Blanc son dönemde kendisine meydana getirilen tüm teklifleri reddetti. Tekrardan yapılanma yaşayan kulüplerin ona sunmuş olduğu şartları beğenmedi. Sözgelişi PSG. Projenin standartlarına uymadığını söylemiş oldu. Inter de ona teklif yapmış oldu. Bu projeler ona bakılırsa ciddi oluşumlar değildi. Fakat önemliydi. Gene de kabul etmedi. Türkiye’den de tekliflerin bulunduğunu ve gene Blanc’ın reddeettiğini biliyorum. Tüm bunlara bakıldığında ekonomik anlamda güçlük yaşayan Fenerbahçe’nin teklifini kabul eder mi? Sanmam. Kendisini inkâr etmiş olur” dedi.

1998 Dünya Kupası ‘nı ve 2000 Avrupa Şampiyonası’nı kazanan Fransa Ulusal Ekibi’nda kaptanlık meydana getiren Laurent Blanc, teknik direktörlük kariyerinde Bordeaux, Fransa Ulusal Ekibi ve PSG haricinde hiçbir ekibi çalıştırmadı. Başarı göstermiş futbol adamı 2015/2016 sezonu sonunda PSG’den ayrıldı ve o dönemde bu yana ekip çalıştırmadı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz