Cenk Tosun yanıtladı! Hagi mi Alex mi?

Kiralık olarak gittiği Crystal Palace’ta, antrenmanda yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle sezonu kapatan ve kiralık sözleşmesi feshedilerek Everton’a geri dönen ulusal oyuncu Cenk Tosun, Instagram canlı yayınında açıklamalarda bulunmuş oldu. Türkiye’de en beğenmiş olduğu futbolcunun Jose Sosa bulunduğunu belirten Tosun, Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın hakkında da konuştu. Ulusal oyuncu ek olarak, “Hagi mi, Alex mi?” sorusunu da yanıtladı.

İşte Cenk Tosun’un açıklamalarından satır başları:

SAKATLIĞI HAKKINDA

“Ayağım her geçen gün daha iyiye gidiyor. Dün ameliyattan sonrasında 1 ay oldu. Tanrı’a şükür iyi gidiyor. 6-7 ay sürecek şeklinde görünüyor. Hala değneklerleyim fakat birazcık basabiliyorum artık. 4 hafta asla bastırtmadılar. Şu anda yüzde 50 basabiliyorum ayağımı.”

‘UNUTAMADIĞIM GOL’

“En sevdiğim ve unutamadığım gol, Benfica maçındaki gol diyebilirim. Hem anlamı yüksekti, hem de güzellik açısından güzel bir goldü.”

“SOSA EN İYİSİ”

“Türkiye’de en hoşuma giden futbolcu Jose Sosa, Trabzonspor’da oynayan. Benim gözümde en iyi futbolcu. Premier Lig’de ise Kevin de Bruyne.”

“TALISCA DA ÇOK İYİYDİ”

“Talisca da fazlaca iyi 10 numaraydı. Talisca ile Sosa birazcık farklıydı. Talisca birazcık daha forveti tamamlayan bir 10 numara gibiydi. Sosa daha çok forveti besleyen, benim işime gelen bir oyuncuydu. Bana nazaran Sosa.”

“SERGEN HOCA EFSANE”

“Gaziantepspor’da bir süre Sergen hoca ile çalıştım. Çok da fazla sevdiğim bir hoca, takdir ettiğim bir insan. Futbolculuk yaşamını konuşmaya bile gerek yok, Türkiye’de büyük efsanelerden biri.”

“EN BEĞENDİĞİM TÜRK ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ”

“Şu anda en beğendiğim Türk oyuncu Çağlar Söyüncü diyebilirim.”

“EN İYİ ANLAŞTIKLARIM…”

“En iyi anlaştığım oyuncular Beşiktaş’ta Oğuzhan, Atınç, Necip… Bizim grup belliydi. Mustafa Pektemek. Grup aynıydı genel anlamda. En iyi oyuncu derseniz, gene Jose Sosa. Ben Sosa kadar iyi 10 numara görmedim, onun kadar iyi 10 numarayla oynamadım.”

“BENCE ALEX DAHA İYİ”

“Hagi mi, Alex mi? İkisi de fazlaca iyiydi, ben arada kalıyorum. Alex’e karşı oynadığım için mi, gollerini daha fazlaca izlediğim için mi, bana Alex şeklinde geliyor fakat benden yaşça büyük olanlar Hagi diyor. Sosa mı Talisca mı diyince Sosa, Messi mi Ronaldo mu diyince, bence Ronaldo.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz