Beşiktaş'ta Dorukhan Toköz kararı! Kabul etmezse…

Beşiktaş’ta yönetimi devraldıktan sonrasında mali anlamda tekrardan yapılanma çalışmalarının içine giren ve bunu büyük bir titizlikle sürdüren siyah-beyazlılar, Dorukhan Toköz ile yapılacak sözleşme yenileme görüşmelerinde aynı kriterleri uygulayacak.

Milliyet’in haberine nazaran; eski yönetimin senelik 350 bin euro kazanan 23 yaşındaki ulusal oyuncuya büyük zam yaparak 1 milyon 200 bin eurodan yeni sözleşme teklif etmesini rafa kaldıran Ahmet Nur Çebi yönetimi, daha ilkin Ajdin Hasic ile meydana getirilen pazarlıkların benzerini Dorukhan’ın menajerleriyle gerçekleştirecek.

350 bin euro alan bir oyuncuya 1 milyon 200 bin euro benzer biçimde bir ücretin niçin teklif edildiğini kendi aralarında tartışan yöneticilerin, “Dorukhan iyi bir Beşiktaşlı ve bu forma altında sakatlandı.

O dönem daha iyi teklifler almış olabilir. Fakat bugün mali olarak gelinen durum ortada. Bu şartlarla sözleşme uzatmamız artık olanaksız” dedikleri öğrenildi.

Menajer uyarısı 

Bu bakış açısıyla sözleşmesi 2021’de bitecek olan Dorukhan’la bir kez daha masaya oturması beklenen yönetimin, kendi belirlediği rakamların kabul edilmemesi durumunda köktencilik bir karar alabileceği belirlendi. Buna nazaran yetenekli orta sahanın bonservisiyle beraber başka bir kulübe satılacağı yada sözleşmesi bitene kadar Beşiktaş forması giymesinin sağlanacağı ifade edildi. Ayrıca siyah-beyazlıların, Dorukhan’a menajerleri mevzusunda da bazı uyarılarda bulunmuş olduğu kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz