Recep Niyaz'dan Fenerbahçe göndermesi! “Her genç oyuncunun yaşadığı hazin sonu yaşadım”

Yukatel Denizlispor’un 9 yıl sonrasında Süper Lig’e yükselmesinde büyük hisse sahibi olan Recep Niyaz, Yeni Yüzyıl’a mühim açıklamalar yapmış oldu. ‘Denizlispor aşığı’ bulunduğunu söyleyen 25 yaşındaki futbolcu, Avrupa’dan bir iki kere geçirme teklifi geldiğini deklare etti, cesaret mevzusunda sorun yaşadığını belirterek, “Keşke gitseydim, kesinlikle pişmanım” dedi. Futbola 2003 senesinde Denizlispor’un altyapısında süregelen ve kendisini geliştirip, oynadığı futbolla herkesi etkileyen Recep Niyaz, 2010 senesinde Fenerbahçe altyapısına geçirme olmuştu.

‘Fenerbahçe’de talih verilmedi’

Fenerbahçe’ye transferinin o dönemde yanlış bulunduğunu vurgulayan Recep, “Hepimiz bizlere talih verildiğine inanıyor. Açıp baksınlar bakalım, bizlere ne kadar talih verilmiş. Bizlerden sonraki süreçte verilen şanslar mı daha çok yoksa, kupa maçlarında bizlere verilen 5 dakika, 7 dakikalık süreler mi daha çok. Benim oynadığım dönemde 2 ekip vardı Fenerbahçe’de. Yedek takımda kaleci Mert abi vardı, Serdar Kesimal, Orhan Şam, Sezer Öztürk, Krasic, Stoch, Bienvenue vardı. Mehmet Topal her iki takımda da oynuyordu, Selçuk Şahin vardı. Bizlere bu süreçte ikinci 11’de bile talih verilmiyordu ve biz sonradan monte ediliyorduk. Bizlere kafi talih verildiğine inanmıyorum, hatta asla talih verilmedi. Fenerbahçe’de her genç oyuncunun yaşamış olduğu klasik hazin sonu ben de yaşadım” dedi.

‘Ümit ederim bir an ilkin adım atar’

Corona virüs salgını sebebiyle liglerin ertelenmesini değerlendiren Recep Niyaz, “TFF liglerin Haziran ayında başlayabileceğini deklare etti. 2 ay kendimize iyi bakmalıyız. Bu hastalığın yayılmış olduğu şu durumda maçları oynatmak fazlaca doğru değil. Öncelik insan sağlığı. Bu lig bu yıl oynanmazsa seneye oynanır. Birazcık sabırlı olmak gerekiyor. İnşallah bir an ilkin biter bu hastalık. Ümit ederim bir an ilkin liglerimiz adım atar. Yaşamımız, ülkemiz ve dünya düzgüsel seyrine döner” diye konuştu.

‘Kendimi ispatlayacağım’

Recep Niyaz hedefini büyüttü. Denizlispor formasını istikrarlı bir halde terleten oyuncu, “Artık kendimi Süper Lig’de ispatlayıp adım adım daha yukarı çıkarmak isterim” dedi. Recep, “Maçları özledik. Biz sahanın içinde, bu işi icra eden insanlarız. Sahaya çıkmayı, maç kazanıp luk yaşamayı ve taraftarlarımızı dört gözle bekliyoruz. Süper lig ile Birinci Lig fazlaca değişik. Alt lig fizyolojik güce dayalı. Süper Lig kalite anlamında fazlaca daha üst düzey. Artık kendimi Süper Lig’de ispatlamak isterim” dedi.

‘Bülent Uygun pozitif etkiledi’

Recep Niyaz, Denizlispor’da teknik direktör Bülent Uygun’un gelmesinin avantaj bulunduğunu söylemiş oldu. Recep, “Ilk olarak ben oynadıkça oluşturulan bir oyuncuyum. Ne kadar rahat olursam o denli fazlaca skora katkı vermeye çalışıyorum. Bülent Hoca hakikaten bizlere pozitif tesir etti. Bizi motive etti ve bu da sahaya yansıdı. Esasen bu ekip iyi bir ekipti ve yalnız küçük bir kıvılcıma ihtiyacı vardı. Bu da Bülent Hoca ile birlikte gerçekleşti” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz