Mustafa Tokgöz: En hakkaniyeti ligin oynanması

UEFA’nın dün kulüpler ile futbolcular arasındaki sözleşme ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı değerlendiren Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, “UEFA’nın almış olduğu karar mantıklı. Sadece bu kararın gelecek günlerde nasıl gerçeklik bulacağını bekleyip görmek lazım” dedi.

UEFA’nın ligleri oynatmak istediğini sadece Korona Virüsü sebebiyle kesin bir adım atamadığını söyleyen Mustafa Tokgöz, “UEFA aslen ligleri oynatmak istiyor. Zira oldukça ciddi sponsor gelirleri var. Sadece Korona Virüsü gerçeğini aşamıyor. Kim bilir yakında, tüm federasyonlar kendi ligleri ile ilgili karar versin çağrısında bulunabilir” dedi.

Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı Tokgöz, “Türkiye’de liglerin alt sıralarında bulunan takımlar için münakaşaya mahal vermeden karar alınabilir. Ligler 20 yada 21 takıma çıkarılabilir. Sadece liglerin üst sıraları ile ilgili alınacak her karar oldukça tartışmalı olacaktır. Burada en hakkaniyetli ve münakaşa götürmeyen karar liglerin oynanması olacaktır. UEFA ve Şampiyonlar Ligi’ne gidecek temsilci sayısı artırılarak çözüm üretilebilir. Fakat sağlığın ön planda olduğu şu dönemde, liglerin oynanacağına da pek olasılık vermiyorum” açıklaması yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz