Hikmet Karaman: Bu çalışmalar bir futbolcu için yeterli değil

Dünyada yaşamı olduğu şeklinde futbolu da durduran korona virüs salgını tesirini sürdürürken, futbol kulüpleri de futbolcularını fizyolojik olarak iyi durumda tutmak için bireysel programlarla emek harcamalar yaptırıyor.

Yeni Malatyaspor’da futbolcular evlerinde bireysel çalışmalarını sürdürüyor. Bir kısmı kulüp tesislerinde, bir kısmı ise ise evinde çalışan sarı-kırmızılı oyuncular bireysel antrenmanlarını video konuşma yönetimiyle hocaları Hikmet Karaman ile de paylaşıyor.

Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı hususi program doğrultusunda çalışmalarını sürdüren sarı kırmızılı futbolcular teknik heyete günlük idman raporu sunuyorlar.

“Durum ve şartlar şuan bunu gerektiriyor”

Teknik Direktör Hikmet Karaman, yapmış olduğu açıklamada bireysel çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Doğal olarak bu emek harcamalar bir futbolcu için kafi değil. Bizim buradaki gayemiz futbolcumuzun kilo almasını bir nebze önlemek. Yoksa ev ya da salon ortamında verimli bir antrenman durumu ortaya çıkmaz. Doğal olarak durum ve şartlar şuan bunu gerektiriyor. Ikimiz de elimizden geldiğince hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. İnşallah en kısa zamanda bu belirsizlik ortadan kalkar da ikimiz de işimize bakarız. Virüs tehlikesi geçene kadar bu tempoyla hazırlıklarımız sürdüreceğiz. Sonrasında TFF’nin vereceği karara gore emek harcama programımıza yön vereceğiz” diye konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz