Beşiktaş'ta unutulmaz kamp günlükleri: Sinan Engin'den Ronaldo bombası!

Transferin alev alev yandığı dönem… Almanya kampındayız. Tüm gazeteciler ekip otelindeyiz. Yanımıza gelen Sinan Engin, “Hepiniz transferi sormuş olacaktır. Dostlar Brezilyalı Ronaldo’yu aldık. Yarın sabah idmanda olacak…” deyip gülerek ayrıldı. Ikimiz de aynı şekilde eşlik ettik. Ronaldo o dönem Real Madrid’de, peynir ekmek benzer biçimde goller atıyor. 100. yılda şampiyon oldu Sabah antrenmanda Sinan Engin oyuncu ile yanımıza geldi. “İlk kez bir transferi açıkladım. Asla biriniz yazmamış. İşte Brezilyalı Ronaldo” diye futbolcuyu tanıttı.. Müdafa oyuncusu olan Ronaldo, Beşiktaş ile 100’ncü yılda şampiyonluk yaşayacaktı…

Kalli bunu yaparsa…

Yıl 1999… Alman hocanın rahatsızlığına karşın Beşiktaş’a gelme tartışmaları vardı. Tam da bu dönem kamp için Almanya’ya gittik. Bu kez takımdan bigün ilkin. Wiehl’deki otele yakın bölgede konaklayacak yer aramaya çıktık. Minik, şirin bir kasaba. Yolda Karl Heinz Feldkamp’ın eşini gördüm. Selamlaştık, “Evimiz burası. Kalli yarın ekip ile gelecek. Bilhassa yakın diye bu oteli tercih etti…” demesin mi!

Kampı evde tamamlamış oldu

Derler ya, dünya minik. Resmen haber ayağıma geldi. Adım atma mesafesi, otele birkaç dakikalık yer. Alman hoca kampı evinde tamamlamış oldu fakat sürem bitmeden görevi yardımcısı Brigel’e devretmek mecburiyetinde bırakıldı.

Tigana onaylı mayonez

Fransız hoca ile ülkesinde kamptayız. İdman sahasına birazcık erken gittik. Kameraman Barbaros Burus arkadaşımız arabanın kapısını korkuluğa sürttü. Hafifçe çizik var. Vakaya bakarken Tigana’da geldi. Burus’a komiklik olarak, “Beyaz vasıta. Çizik pek belli olmuyor mayonez sür” dedik. Tigana da ‘iyi düşünce’ dedi! Bu esprili yaklaşım orda kalmadı. Çiziği mayonez ile kapatılan vasıta, Paris havalimanına giderken yağmurun kurbanı olmuş. Fark edilen kaza için satmaca eklenmişti.

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz