Rony Lopes kimdir? Rony Lopes'in kariyeri

Yeni sezonun kadro planlamasına start veren Fenerbahçe’de kanat oyuncusu için arayışlar da hız kazanmıştır. Bu sürem Rodrigues, Deniz, Ferdi kanat rotasyonundan neredeyse asla verim alamayan, Moses ile de yollarını ayıran yönetim iki kaliteli yıldız aktarma etmek istiyor. Gelen bilgilere gore listenin ilk sırasına Sevilla’dan Rony Lopes alındı.Portekizli yıldız sürem başlangıcında Monaco’dan aktarma edildi. Sevilla’nın 25 milyon euro ödeyerek almış olduğu Rony Lopes beklentilerin oldukça altında kaldı. Bu sürem 13 maçta oynayan ve asla gol atamayan Rony Lopes’in piyasa kıymeti 10 milyon euroya kadar düşmüş durumda. Menajer düzeyindeki görüşmeler kısa süre içinde başlamış olacak. Gelişmeler bu yönde iken Fenerbahçeli futbolseverler Rony Lopes kimdir ve kariyerini bir fazlaca merak ettiler. İşte bu probleminin yanıtı…

Rony Lopes kimdir?

28 Aralık 1994 doğumlu olan Brezilya asıllı Poretkizli sağ kanat Brezilya’nın Belem şehrinde dünyaya geldi. Futbolculuk kariyerine Benfica altyapısında süregelen Lopes’in yolu 2012’de İngiltere’ye düşer ve Manchester City’nin altyapısında futbolculuk hayatına devam eder. İlk olarak ustalaşmış ekibi kiralık gittiği 2014 senesinde Fransız ekibi Lille olmuştur. Bir yıl sonrasında City’ye geri dönen Lopes takımın gereksinimleri içinde görülmez ve Monaco’ya 4.5 milyon Euro bonservis ile aktarma oldu. 

Fransa’da başarı göstermiş bir grafik yakalayan Portekizli futbolcu, Lille ve Monaco içinde git gelli bir 2 sürem yaşadı. Peşinden İspanya La Liga takımlarından Sevilla’ya 2019 senesinde 25 milyon Euro bonservis karşılığında aktarma oldu. 

24 yaşındaki futbolcu bu sürem 7 Avrupa Ligi, 3 de La Liga maçında vazife aldı. Bir tek 1 asist yapabildi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz