Recep Gül'den Galatasaray açıklaması!

Galalatasaray’da 2000 yaş grubunun en mühim isimlerinden kabul edilen Recep Gül Spor KralInstagram canlı yayınıa katıldı. Yakup Çınar’ın konuğu olan genç oyuncu Westerlo günlerini ve Sarı-Kırmızılı takımın alt yapısında yaşadıklarını söyledi.

Recep Gül’ün Spor KralInstagram canlı yayınına Ozan Kabak, Sinan Gümüş, Ahmet Çalık, Yunus Akgün, Sefa Akgün, Berke Özer, Abdussamed Karnuçu ve bir oldukca ekip arkadaşı da yorumlarla katılarak destek verdi.

“Belçika’da oldukca şey öğrendim”

Galatasaray’dan ilk kez ayrılmıştım. Dili bilmiyordum, oldukca sıkıntılı günlerdi. Berke erişince birlikte zaman geçirmeye başladık. Belli bir sürenin arkasından buraya alışmaya başladım. Kulüpte olan Türk yöneticiler yardımıyla de buraya ısınmam daha acele oldu. Oldukca fazla forma şansı bulamadım fakat yurt dışına gelmiş olarak oldukca şey öğrendiğimi düşünüyorum. 

“Galatasaray forması hayalimdi”

İlk kez Galatasaray A Ekip formasını Türkiye Kupası’nda Sivas Belediyespor’a karşı forma giymiştim. Benim o formayı giymek en büyük hayalimdi. 72. dakikada oyuna girmiştim ve oldukca iyi performans sergilemiştim. Maç bittikten sonrasında hocalarım, akrabalarım ve arkadaşlarımdan kutlama mesajları almıştım. Benim için iyi geçmişti.

“2017’de hayal kırıklığı yaşadık”

2017 senesinde Tudor zamanı 2000 doğumlu 7-8 oyuncu birden A Ekip’a çıkmıştık ve Sinan Günüş ile Ahmet Çalık büyük destek vermişti. A ekip’dan U21 sonrasında da U19’a gönderildik. O dönem için söylenmesi ihtiyaç duyulan oldukca şey var aslına bakarsak fakat şimdi konuşmak istemiyorum. O dönem alt yapı sorumlumuz değişti. Hocalarımız değişti. Oldukca net şeyler söylemeyeceğim fakat ekip dostlarım beni oldukca iyi anlamış olur. Ümit ederim gün ulaştığında onları söyleme fırsatı bulur.

“Terim genç oyuncular için büyük talih”

Fatih Terim Galatasaray ve genç oyuncular için oldukca büyük talih. Türk futboluna daha çok genç oyuncular kazandıracağını düşünüyorum. Onun döneminde oldukca fazla genç oyuncu çıktı. Çıkmaya da devam edecektir.

“Hayalimi gerçekleştirmek için çalışacağım”

“Benim en büyük hayalim Galatasaray A ekip forması giymek. Hayallerim ve Galatasaray serüvenim yarım kaldı. Fakat bu hayallerim devam edecek. Yeniden çalışıp o formayı giymek için savaşım edeceğim”

Alt yapıdan üst yapıya oyuncu çıkarken niçin mesele yaşıyor?

En büyük problemlerden biri fizyolojik. Şundan dolayı alt yapılarda yukarı hazırlanıyoruz fakat yeteri şekilde hazırlandığımızı düşünmüyorum. Çıktığında her oyuncu fizyolojik sorun yaşıyor. A Takımda bu problemi birazcık olsun azaltıyosunuz. Bir tek oyuncuların ya da kulüplerin suçu yok burada. Genç oyuncu 5-10 dakika oyuna girince göklere çıkarıyoruz. Genç oyunculara destek verilmesi icap ettiğini düşünüyorum. Türk futbolunu yukarı çıkartacak Türk gençleri. Genç oyuncuları oldukca kolay havaya sokmamak gerekiyor.

YAYININ TAMAMINI FANATİK INSTAGRAM STORY’DEN İZLEMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYIN!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz