İlhan Palut: Hepimiz alışkanlıklarımızdan fedekarlık yapacak

Göztepe teknik direktörü İlhan Palut, beIN Sports’a açıklamalarda bulunmuş oldu. Günce futbola dair planları olan genç teknik adamlar bulunduğunu vurgulayan Palut, “Tecrübeli hocalarımız var. Onlar da buraya gelmek için fazlaca çabalamış insanoğlu. Onlara saygı duyuyoruz. Futbola kafa yoran, güncel futbola dair planları olan genç hocalar var. Ben de bunlardan birisiyim. Bu şekilde donanımları olan hocaları Süper Lig’de görmek hem bizlerin, hem de izleyenlerin hoşuna gidiyor. Dönem dönem yüzde 70’lere çıktığımız oldu. Bilhassa Konya maçıyla birlikte. İstediğim Göztepe’ye dair mesajları aldım. Erteleme maçıyla birlikte yeniden bir ivme yakalayacakken salgından dolayı dinlence geldi” dedi.

“Antrenman programı yaptık”

Antrenman programları hakkında data veren genç çalıştırıcı, “Tüm takımlar şeklinde bu süreç başladığı anda ikimiz de oyunculara antrenman programı verdik. Oyuncunun evindeki çalışmasıyla biçim durumunu korumak olanaksız. Biz yalnız futbolcunun kaybını yavaşlatmaktı. Onların takibini atletik performans hocalarıyla birlikte yaptık. Günümüz futbolcular ne yapması icap ettiğini bilen oyuncular. Yaptırabileceğim, geliştirebileceğim antrenmanları düşünüyorum. Önceki maçları seyretme fırsatı bulduk. Eksiklerimizi görme imkanı bulduk. Transferde hem süreç olarak hem de bugüne dek karşılaşmadığımız ekonomik gerçeklerle karşılaşacağız. Bugüne dek scout ekibimizin belirlediği oyuncular zerinde yoğunlaşacağız. Oyuncu seyretme çalışmalarını ayrıca yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlhan Palut’un öteki açıklamaları şu şekilde:

”Öze dönüş kaçınılmaz olacak.Bu avantaj olabilir. İş çığırından çıkmıştı. Bu transferlere bir kota getirilmesi gerekiyordu. Bu asla istemediğimiz bu durum sebebiyle oldu. Bir ihtimal daha mütevazi bütçelerle, sistemin gücüne inanan, oyuncu piyasa değerleriyle değil de sahadaki sistemle oynayan teknik direktörlerin yarışı haline gelecek. Bu aşamada biz teknik direktörlerin yükü arttı. Ben de Göztepe için bunu halletmeye hazırım. Bu daha çok mesai demek, bu daha çok çalışmak demek, fakat elimizden geleni Göztepe için vereceğiz.”

“Çoğumuz alışkanlıklarımızdan fedekarlık meydana getirecek”

”Ertelemeler hep aşama aşama oldu. Eğer 10 günlük bir ara olsaydı, bir ihtimal 3 antrenman haftası, 1 yarışma haftasıyla birlikte biz bu işi dengeleyebilirdik. Fakat şimdi süreç fazlaca uzadı. Bizim öngörümüz, haziran başını da federasyon, UEFA, FİFA işaret etti bizlere 5 haftalık hazırlanma süreci ve 1 haftalık yarışma haftasıyla 6 haftalık bir süreç tekrardan önümüze çıkıyor. Çoğumuz alışkanlıklarımızdan fedekarlık meydana getirecek. Önümüze konulmuş olan takvim neyi gerektiriyorsa kendimizi en iyi şekilde adapte edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz