Galatasaray'dan örnek corona virüsü kararı

Galatasaray, Covid-19 döneminde yapmış olduğu bağışla elini taşın altına koyarken bir katkıya daha imza atmak istiyor. Sabah’ın haberine gore; Sarı-kırmızılı yönetim yaptıkları emek harcama sonrasında Mecidiyeköy’de boş durumdaki oteli gereksinim olması durumunda Sıhhat Bakanlığı’nın emrine vereceği bildirildi.

MADDİ MANEVİ DESTEK OLMALIYIZ

Bu fikri hayata geçirmek isteyen Başkan Mustafa Cengiz’in yönetim kurulundaki arkadaşlarına, “Devletimizin hem maddi hem içsel olarak yanında olmalıyız. Mecidiyeköy’deki binayı da gereksinim duyarlarsa Sıhhat Bakanlığı’nın emrine tahsis edelim. Konum itibariyle lojistik bir yer” söylediği kaydedildi.

Uzun süreden beri boş olarak duran ve otel için planlanan binada 182 oda yer ediniyor. Ek olarak binanın zeminden aşağıya 6 katı daha bulunuyor. 17 bin metrekare kullanım alanı olan bina için Galatasaray yönetimine daha ilkin otel yada hastane olarak kullanmak için senelik 10 milyon TL kiralama bedeli ile teklifler gelmişti.

HASTANE OLARAK KULLANILABİLİR

Galatasaray’ın bundan önceki başkanı Dursun Özbek döneminde Mecidiyeköy’deki araziye otel yapılması için genel kuruldan yetki alınmıştı. 2014 yılının son aylarından sonrasında alınan izin sonrasında yapımına başlanan otel için Dursun Özbek, senelik minimum 5 milyon dolar gelir kazanılacağını söylemişti. Sadece yapımı bitmesine karşın otel boşta kalırken, Mustafa Cengiz ve yönetimi içi kaba inşaat halindeki oteli devletin hizmetine verip hastane olarak yararlı olabileceğine inanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz