Fraport TAV Antalyaspor’da altyapı yakın takipte

Futbol Direktörü Sedat Karabük önderliğindeki altyapı, kategori antrenörlerinin verdiği program, diyetisyen, mentör, ruhsal danışman ve rehberlik (PDR) uzmanlarının verdiği bilgiler doğrultusunda günlerini boş geçirmiyor.

Futbol Direktörü Sedat Karabük mesajlarının yer almış olduğu bir videoyu altyapıda yer edinen sporcular ve ailelerine göndererek mühim mesajlar verdi. Karabük, sporculuktan ilkin gençlerin sıhhatli, dürüst ve çalışkan bireyler olarak yetişmesine ehemmiyet verdiklerini hatırlatarak, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözü bunu açıkça anlatmaktadır” dedi.

Karabük, altyapı sporcularına bazı önerilerde de bulunarak, “Sıhhat Bakanlığımızın tüm uyarılarını dikkate alın. Evde kalınca, ziyaretçi kabul etmeyin. Evlerinizde yada bahçelerinizde kulübümüzün verdiği antrenman programına uyun ve performans olarak yitik yaşamayın. Beslenmenizi diyetisyenimizin sizlere verdiği bilgiler dahilinde gerçekleştirin. Uzaktan eğitim ile meydana getirilen derslerinize katılın, okulunuzdan geri kalmayın. Her sorununuzda kulübümüz mentör ve PDR uzmanlarına danışmaktan çekinmeyin” diye konuştu.

Beslenme ve bağışıklık sistemi

Kulüp Diyetisyeni Kübra Efe ise genç sporculara önerilerde bulunmuş olduğu bir videoyu çekerek mühim ikazlar yapmış oldu. Efe, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile ilgili bilgiler vererek, “Sıhhatli, kafi ve dengeli beslenip, tertipli uyuyup egzersiz yaparak bağışıklık sistemini kuvvetli tutabiliriz. Her öğünde sebze ve meyve tüketmeye dikkat edilmeli” diye konuştu. Efe, sporcuların beslenmelerini video ve fotoğraflarla takip altında tuttuklarını da dile getirdi.

Altyapı antrenörleri ise kendi yaş grubundaki sporcuların performanslarını video takip sistemi ile gerçekleştiriyor. Her gün sporcuların kendilerine verilen programı uygulayıp uygulamadıklarını tek tek denetim altında tutan antrenörler bunu rapor haline getirip Futbol Direktörü Sedat Karabük’e sunuyor ve performansların belirli bir seviyede tutulmasına çalışılıyor. Uygulanan bu sistem, altyapı karşılaşmalarının başlama zamanı belirlenene kadar devam edecek.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz