Doğukan Sinik: Hedefim 2021 hayalim İngiltere

Bilhassa 2018/2019 sezonunda Antalyaspor’da sergilediği performans ile parlayan Doğukan Sinik, Süper Lig’in genç kabiliyetleri içinde yerini aldı Her geçen gün oyununu geliştiren 21 yaşındaki sağ kanat, Fanatik’e fazlaca hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Dünyada koronavirüs sebebiyle yaşanmış olan son gelişmelerden dolayı vaktini evinde geçiren genç yıldız, web üstünden de başlatmış olduğu kampanyalarla yardım topluyor. İşte Doğukan’ın açıklamalarından ön plana çıkanlar…

‘1-2 ay sürecek şeklinde’

“Yaşanmış olan durumlara bakılırsa maçlar başlasa bile hiçbir oyuncu 100’de yüz hazır olması imkansız. Çoğumuz evdeyiz, antrenman yapamıyoruz. Hocamız, bir program üstünden tüm takıma online antrenman yaptırıyor. Tempolu antrenman yapmakla evde sırf kilo almayalım diye yaptığımız antrenman aynı olmuyor. Sadece salgın da varve yaşamı etkiliyor. Bu yüzden liglerin ertelenmesil edilmesi doğru bir karar olabilir”

‘Sakatlık riski artacak’

“Ligler başlasa bile futbolcular olarak hazır olamayacağız. Bizlere 15-20 günlük bir vakit tanınması lazım. Bu da aslına bakarsan sürem sonuna denk gelecek. Sakatlık riski de olacak. Bu sezonu oynarsan kalan maçlar sonrasında derhal yeni sürem hazırlıkları başlamış olacak. Bir sürem izin yapmayalım, mühim değil fakat en önemlisi sıhhat. Kimin şampiyon olacağı kimin düşeceği mevzuları da fazlaca sıkıntılı. Bu sonucu vereceklere şimdiden Tanrı destek olsun demek isterim.”

‘2 kez evden çıkıyorum’

“Evde genel anlamda oyun oynayarak zaman geçiriyorum. Evden mecburen haftada iki kere çıkıyorum bundan dolayı kendimi fena hissediyorum. Koşmam lazım, aslına bakarsan tesislere gidiyorum, topyekün dezenfekte edilmiş bir alan. Koşup antrenman yapmış olup geri geliyorum. Çıkmazsam fazlaca sorun yaşıyorum. Yaşamı süresince antrenman yapmış biri olarak boşluğa düşüyorsunuz.”

“Gerekirse indirim yaparım”

“Ekonomimiz ciddi anlamda sıkıntıya girdi. İşler kötüye gidiyor. Ben kendi adıma söylüyorum, elden ne gelirse hayata geçirmeye hazırım. Biz bu ülkenin evladı, bu ülkenin evladıyız. Gerekirse indirime gidilecekse gideceğiz. Ben Antalyaspor altyapısından yetiştim başka hiçbir şey düşünemem. Bu kadar ciddi bir halde yayılacağını düşünmüyordum. Hakkaten fazlaca ciddi bir vaka var ortada. Antalya’da kimse dışarı çıkmıyor.”

‘Aktarma düşünemiyorum’

“A Ulusal Ekip’da forma giyebilmek en büyük hayallerimden birisi. Umut Ulusal’de son kampta A takıma 4-5 arkadaşımız çıkarıldı. Sabredeceğiz, çalışacağız, performansımızı katlayacağız, orda olmak için savaşım edeceğiz. Gelecek yıl yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda olabileceğime inanıyorum. Tek hedefim orada olmak. Şu anda bulunduğumuz durumdan dolayı aktarma düşünemiyorum. Yaşam durdu, futbol durdu her şey durdu. Şu anda sağlığımızı, sevdiklerimizi, yaşlılarımızı düşünmeliyiz. Daima hayallerimin içinde Avrupa oldu. İngiltere Ligi’nde oynamak isterim.”

‘Vaktimin bir çok Alvina ile…’

Genç yıldız, boş vakitlerinde neler yaptığından da bahsetti. 21 yaşındaki Doğukan, “Devamlı evde olduğumuz için vaktimin çoğunu yeğenim Alvina ile beraber geçirmeyi yeğliyorum” diye konuştu.

‘100 aileye yardım ettim’

Corona virüs nedeniye toplumsal medya üstünden 100 aileye yardım eden Doğukan, alkış aldı. 21 yaşındaki yıldız, yardımlarını daha da büyütmeyi hedefliyor.

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs sebebiyle desteğe gereksinim duyan ailelere büyük katkıda bulunan Doğukan Sinik, şimdiye kadar 100 aileye destek oldu. Bu süreci özetleyen yıldız futbolcu, sözlerine şöyleki devam etti: “İnstagram üstünden ekip arkadaşlarıma meydan okudum, 100 aileye yardım yapacağımı açıkladım. Onlar da yardım edeceklerini söylemiş oldu. Oynadığım Counter Strike oyunu var oradan canlı gösterim açıyorum, bu yayında insanlarla söyleşi ediyoruz ve bağış gönderiyorlar. Forma ayakkabı çekilişleri yapıyorum. Elimdeki kıymetli şeyleri onlara veriyorum. Dün 4 saatte bin TL bağış aldık.”

‘Bu durumda ben de olabilirdim’

“Ciddi bir bağış kitlesi oluştu. 11 bin TL’ye kadar terfi etti. Kimin gönlünden ne koparsa gönderiyor. Takımdaki abilerim de toplam 80 bin topladı. Twitch oyunu üstünden 11 bin TL topladık. Ekip dostlarım kendi üstlerine düşen görevleri yaptılar. İnternet üstünden bizi izleyen insanoğlu hakkaten hepsi talebe, 3-5 demeden yolladılar. Akşamları “dogukansinik7” Twitch adresim üstünden 3-4 saat gösterim yapıyorum ciddi bağış toplanıyor. Her geçen gün artıyor.”

Süleyman Hatısaru

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz