Beşiktaş'ta Burak Yılmaz elçi olacak! İşte Beşiktaşlı futbolcuların maaş listesi…

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm gelirleri adeta bıçak şeklinde kesilince içinde bulunmuş olduğu ekonomik kriz daha da ağırlaşan Beşiktaş’ta maaş indirimi görüşmelerinde sıra yerli futbolculara geldi. Siyah-beyazlı yönetim kısa süre ilkin maaş indirimi teklifini ilk olarak yüksek senelik ücret kazanan yabancı oyunculara yaparken negatif cevap almıştı.

Milliyet’in haberine gore; Beşiktaş Yönetimi, yerli oyuncularla yapılacak görüşmelerde senelik net 2,5 milyon euro kazanan kaptan Burak Yılmaz’ı öne çıkartacak. Barcelona’da Messi, Juventus’ta Ronaldo şeklinde yıldız oyuncuların maaş indirimlerine öncülük yapmasının tesirini gören siyah-beyazlılar bu görevi ekip kaptanı olan Burak Yılmaz’a verecek.

Başta Burak olmak suretiyle yüksek senelik ücret kazanan yerli oyuncuların mevcut sözleşme bedellerini aşağıya çekmek isteyen yönetimin bu mevzuda kesin olduğu açıklandı.

Takımın toplam maaş bütçesinde yüzde 50 indirim sağlamayı hedefleyen siyah-beyazlı yöneticilerin, “Burak Yılmaz tutarında indirime giderse takımda birçok yerli ve yabancı oyuncuya örnek olacak. Bu zor dönemde kaptanlar öncü olursa ekip içinde dayanışma daha çok artar. Yerli futbolcuların indirime gitmesiyle yabancılar da yumuşama gösterecektir. Bu topluluk Burak Yılmaz’ı yeniden kucakladı. Kaptan da bu kampanyaya liderlik yapmalı” ifadelerini kullandıkları ortaya çıktı.

Başkan Çebi ile toplantı meydana getirecek

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, maaş indirimi mevzusuna öncülük etmesi için kısa süre içinde Burak Yılmaz’la hususi bir görüşme gerçekleştirecek. Siyah-beyazlı kulüple 1 yıl daha sözleşmesi bulunan 34 yaşındaki golcü oyuncunun indirim teklifine sıcak bakmış olduğu ve ekip içinde ‘rol model’ olmak istediği ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz