Okan Buruk: Ligin şu anki haliyle ilan edilmesi çok adil değil

Bu sürem Başakşehir ile hem Avrupa’da hem de Türkiye’de başarı göstermiş işlere imza atan teknik direktör Okan Buruk, beIN Sports’a hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. 46 yaşındaki çalıştırıcı, corona virüs sebebiyle ertelenen ve geleceği belirsiz olan Süper Lig ile ilgili flaş değerlendirmelerde bulunmuş oldu. 

İşte Okan Buruk’un açıklamaları:

“Her şeyden uzağız. İşimizden uzağız fakat ailelerimize yakınız. Zor bir dönem, fena bir dönem. Eve kapanmamız bir taraftan iyi. Ailemizle daha oldukça paylaşımda bulunuyorsunuz. Evimizdeki her yeri bilmiyormuşum. Mutfakta nerede ne var bu tarz şeyleri fark ettim. Kitap okuyabiliyoruz. Oğlumla daha oldukça zaman geçiriyorum. Oyuncu seyretme platformu üstünden oyuncu seyretme fırsatımız oluyor.”

 “Oyuncularımızın evlerine tesisteki spor ekipmanlarını götürdük. O ortamı yaratmaya çalıştık fakat bu gene de kafi değil. Şu ana kadar her gün bir şeyler yapıyorlar fakat doğal ki saha içi antrenmanı şeklinde olmuyor. Eğer ilerleyen dönemde durumlar iyiye giderse bireysel hoca ile antrenmanlara başlayabiliriz. Bu süreç sonunda takımlara hazırlanma için süre verilecektir.” 

‘Disiplinli şekilde evde kalmalıyız’

“Bu süreci minimum kayıpla atlatmamızı temenni ediyorum. Disiplinli bir halde evimizde kalmamız gerekiyor. Hastalığı daha yayılmaması için. Minimum futbolcularımız için bir 4 hafta gerekecektir. Bunun ideali 6 haftadır sadece bu süreci ideal geçirebilmemiz için 4 hafta da kafi olabilir. Futbol adına en mantıklısı geç bile olsa kalan sürenin oynatılması.” 

“Ligin şu anki haliyle duyuru edilmesi oldukça adil değil. Bana gore Temmuz’da da başlasa kalan sürenin oynatılması gerekiyor.” 

‘Başarılar gelip geçicidir’

“Biz şu an bilhassa kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ’ın bir an ilkin iyileşip aramıza dönmesini bekliyoruz. Onun da tedavisi devam ediyor. Söylediğim şeklinde önceliğimiz sıhhat. Başarılar gelip geçicidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz