Mustafa Kaplan'dan sürpriz Fenerbahçe açıklaması! “Teklif aldım…”

Koronavirüs salgını sebebiyle ailesi ile Ankara’daki evinde izole bir yaşam devam eden Mustafa Kaplan, SABAH Spor’aaçıklamalarda bulunmuş oldu. Telekonferans ile ulaştığımız Kaplan, Koronavirüs’ün hem dünya hem de Türk futboluna darbe vurduğunu söylemiş oldu. Kaplan şöyleki devam etti: “Bilhassa yabancı transferi eskisi şeklinde olmayacak. Futbolcular vatanlarında kalmayı öncelikli olarak düşünecektir. Bu yüzden kulüplerimiz ne olursa olsun altyapıya ehemmiyet vermeli. Kendi yıldız futbolcumuzu, kendimiz yetiştirmeliyiz.”

ARAYA MESAFE GİRDİ

“Liglere verilen aradan dolayı futbol ile oyuncu, teknik adam ve taraftarlar arasına mesafe girdi. Dönüş sıkıntılı olacak. Futbol seviyesi düşecek. Oyuncunun evde emek vermesi ona fazla bir şey kazandırmaz. Bireysel antrenman ile grup emek vermesi değişik olur. Evde güç kazanamazsınız. Bu yüzden uzun bir aradan sonrasında saha ve grup idmanlarına başladığımız vakit sıkıntılar yaşanacaktır.”

FENERBAHÇE’DE GÖREV YAPMAK MUTLULUK VERİR

Ali Koç’tan kendisine direkt değil, dolaylı teklif geldiğini belirten Mustafa Kaplan, “Karşılıklı düşünce alış verişinde bulunduk, düşüncelerimi belirttim. Altyapı sorumluluğu ve A takımla koordinasyonu sağlama görevi verileceği belirtiliyor. Fenerbahçe’de çalışmaktan mutluluk duyarım. Hem Fenerbahçe’ye hem de Türk futboluna altyapılardan oyuncu yetiştireceğime inanıyorum” dedi.

BEŞTEPE’DE İKİ EVİM VAR!

“Teknik adam olarak Beştepe’de vazife yaptım” diyen Mustafa Kaplan, şu ifadeleri kullandı: “Gençlerbirliği ve Ankaragücü tesisleri yan yana. Bu iki kulübü çalıştırdım. Neşeli ve kederli günlerimiz olmuştur. Burası benim iki evim. Bir kez Giresunspor’a gittim, yine döndüm. Gençlerbirliği ve Ankaragücü ile yollarımız ayrılırken kapıyı hiçbir vakit kapatmadık. Karşılıklı anlaşıp ayrıldık. Bu yüzden kapıları devamlı bana açıktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz