Gökhan İnler: Evde kalın, kitapla kalın

Projenin önemi evde kaldığımız şu günlerde “Dijital Kütüphane” ve evlatların evden bir tıkla istedikleri kitapları okuyabilecek olması… Başakşehir’in tecrübeli futbolcusu İnler, isev.org.tr adresini ziyaret edip; isev.org.tr/e-kutuphane’ye giren evlatların; Jules Verne’nin “80 Günde Devrialem”, Jack London’ın “Beyaz Diş”, Sabahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna” şeklinde Türk ve dünya klasiklerine ulaşmasını sağlıyor.

Köy okulları başta olmak suretiyle birçok okula 1000 tane kitabından oluşan kütüphaneler yaptıran Gökhan İnler, Tekirdağ’da babası Ahmet İnler adına ve Küçükçekmece’de Beşiktaş’ın efsaneleşmiş adı Hakkı Yeten adına da kütüphane yaptırdı. Şu ana kadar Bursa, Trabzon, Ağrı, Safranbolu, Balıkesir, Giresun, Siirt, Adana, Zonguldak ve İstanbul okullarında oluşturulan kütüphanelerde 7-18 yaş aralığında tüm çocuklar ve gençler için Türk ve dünya yazarlarının kitapları bulunmakta. Böyle de yetinmeyen tecrübeli ve başarı göstermiş futbolcu Gökhan İnler, dijital kütüphane ile evlere de girerek büyük takdir topladı.

GÖKHAN İNLER: EVDE KALIN, KİTAPLA KALIN

Gökhan İnler, “Biz bu ülkenin çocuklarıyız. Tamamımız ülkemize yararlı olmak için el birliği ile çalışmalıyız. Evlatlarımızın, gençlerimizin kendilerini geliştirmesi ve yalnız Türkiye’de değil tüm dünyada başarı göstermiş olması için kitap okumaları fazlaca mühim. Ikimiz de ISEV olarak evlatlarımızın eğitimine, gelişimine bu toplumsal proje ile katkıda bulunmak istedik. Projeye destek veren futbol ve iş dünyasının adları içinde Josa Sosa, Atiba, Aziz Behic, Mert Günok , Martin Skrtel Ekuban, Uğurcan Çakır ve Giovanni Calledda ile birçok dostum da bulunmakta. Onlar da evlatların kucak dolusu kitap okuması gerektiğine dikkat çektiler, bu projede bana destek verdiler. Tüm çocuklarımıza, geleceğin kahramanlarına seslenmek isterim, kucak dolusu kitap okuyun. Evde kaldığımız bu günleri beraber atlatacağız. Yarının sıhhatli evlatları ve bilgili evlatları olabilmek için ‘OkumayISEV’in, evde kalınca, kitapla kalınca” şeklinde konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz