Beşiktaş'a yeni kaleci önerisi: Joe Hart

Premier Lig ekibi Liverpool’dan 2 sezonluğuna kiralanan Loris Karius, Beşiktaş’ta ortaya koyduğu performansla beklentileri karşılayamadı. 26 yaşındaki file bekçisinin dönem sonunda bitecek kontratını uzatmama sonucu alan Kara Kartal, Alman ismin yerini doldurmak için çalışmalara başladı. Karius’un 6 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmayıp yeni adlar üstüne yoğunlaşarak; Başakşehir’den Volkan Babacan ve Aston Villa’dan Orjan Nyland’ı takibe alan Siyah-Beyazlılar’a Ada’dan yeni bir teklif geldi. İngiltere Premier Lig ekibi Burnley’le sürem sonunda kontratı bitecek olan Joe Hart’ın, menacerler vasıtasıyla Beşiktaş’a önermiş olduğu ortaya çıktı.

İngiltere’nin kalesini korudu

Manchester City formasıyla senelerce ortaya koyduğu istikrarlı görüntü sonrasında uzun seneler İngiltere Ulusal Ekibi’nın da kalesini korumuş olan Joe Hart, City’nin başına Pep Guardiola’nın gelmesiyle kariyerinde düşüşe geçmişti. Ilkin İtalya Serie A ekibi Torino’ya kiralanan ve sonrasında West Ham’da bir dönem geçiren 1,96’lık kaleci, son olarak 2 yıl ilkin 4 milyon Euro karşılığında Burnley’e geçirme olmuştu. Ada kulübünde etkili olmakta güçlük çeken ve forma yarışında geri planda kalan Hart’la yeni sözleşme uzatılmamasına karar verilmişti.

Maaş talebi ortaya çıktı

Kara Kartal’dan senelik 2+1 senelik sözleşme talebinde bulunan İngiliz kalecinin menacerinin, imza parası da istemediği kaydedildi. Maaş için talep edilen rakamın ise 2 milyon Euro olduğu açıklandı. Beşiktaş Yönetimi’nin ise bu isme pozitif yönde bakıp değerlendirme sonucu almış olduğu ifade edildi.

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz