Berna Gözbaşı'ndan flaş itiraf: Fenerbahçe maçında takımı sahaya çıkarmayacaktım!

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’ndan gündeme dair son dakika açıklamaları geldi. Özgürlük’e konuşan Berna Gözbaşı “Ligler devam etseydi Kayserispor düşmezdi. Düşmeyecek de. Bundan dolayı Fenerbahçe, Gençlerbirliği, Gaziantepspor maçlarını kazanacak gücümüz var” diyerek bu konudaki inancını açıkça ortaya koydu.

“Büyüklere bir şey diyemem fakat…”

Berna Gözbaşı, Anadolu kulüplerinin zarar etmesine anlam veremediğini belirtirken, şunları söylemiş oldu: “Anadolu takımlarında kulüplerin zarar ettiğini söyleyen benim karşıma çıkıp tek tek açıklasın. Kayserispor Kulübü’nün nasıl zarar ettiğini tek tek araştırıyoruz. Aklım almıyor; Anadolu ekibi nasıl zarar eder? Şampiyonlar Ligi’nde, UEFA Avrupa Ligi’nde final mi oynadın? O yüzden bana anlatsınlar nasıl zarar ettiklerini. Büyük takımlara bir şey diyemem sadece Anadolu takımları nasıl zarar ettiklerini söyler, anlamıyorum.

‘Pazar kazan, pazartesi primini al’

Başarıya ulaşmış bir iş insanı olan Gözbaşı başkanlık ve yönetim tarzını da şu sözlerle söyledi: “Başkanlığa geldiğimde futbolcular şoktaydı. ‘Bizlere paramızı vermezler, kasımda ödeme yaparlar’ diye konuşuyorlardı. Biz bir aileyiz. Tüm oyuncularımızın paralarını banka hesaplarına yatırdım. Bana ‘Başkanım kulüpten senin alacağın var. Niçin almıyorsun, futbolculara dağıtıyorsun’ diye eleştiride bulunuyorlar. Ben iş yerimi nasıl yönetiyorsam, kulübü de öyleki yönetmek zorundayım. Çalışanıma da öyleyim. Futbolcu pazar günü müsabakasını oynar ve kazanırsa pazartesi günü primleri banka hesaplarına yatar.”

‘Kulüpler Birliği’nde sesimiz daha gür çıkması gerekiyor’

Süper Lig’de başkanlık meydana getiren ilk hanım olan Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kulüpler Birliği Vakfı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunmuş oldu. Sarı kırmızılı ekibin başkanı Gözbaşı, Süper Lig’deki takımların birlik ve beraberliklerini sağlamak ve meydana gelen sorunlara ortak bir çözüm bulma gayesiyle kurulan birlikler ilgili olarak yapmış olduğu değerlendirmede “Kulüpler Birliği’ne gidiyorum. Kimse konuşmuyor. Kulüpler Birliği’nde sesimiz daha gür çıkmalı” dedi.

‘Ertelenmese F.Bahçe maçına çıkmayacaktık’

“Teknik direktörümüz Robert Prosinecki ve teknik ekibimiz ile devamlı konuşuyorum. Futbolcuların biçim tutması için minimum 3 haftaya gerekseme var. Futbolcuların koronavirüs salgını sebebiyle kafaları başka yerlerde. Benimde kızım var. Onlar da çocuklarını ve ailelerini düşünüyorlar. Futbolculara ‘Gitme’ desek olmuyor, empati yapıyoruz. Bundan dolayı her insanın ailesi var. Futbolcuların konsantre olmaları fazlaca zor.

Fenerbahçe ile maçımız vardı. Ben ekibi sahaya çıkarmayacaktım. Bundan dolayı tüm dünya koronavirüs ile savaşım ederken bizlerin top oynaması ilginçti. Nitekim federasyon benden ilkin davrandı ve maçları iptal etti Tüm oyunculara 14 gün evlerinden çıkmamalarını söyledim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz