Ahmet Ağaoğlu’ndan Sosa ve Novak müjdesi

Ağaoğlu, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dünyada olduğu benzer biçimde Türkiye’de de düzgüsel bir süreç yaşanmadığını belirtti.

Tedbirler kapsamında liglere ara verildiğini anımsatan Ağaoğlu, liglerin tekrardan başlamasına ilişkin, “Burada ülke vatandaşlarının sağlığı söz mevzusu, sorumluluğu da devlette. Onun için devamlı söylediğim benzer biçimde bu işin kararını da devlet verir, biz uygularız. ’Haziran’ der haziranda oynarız. ’Mayıs’ der mayısta oynarız.” diye konuştu.

Ligin geleceği için konuşmanın şu an için erken bulunduğunu ifade eden Ağaoğlu, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Fakat şu alınan tedbirler, vatandaşların oldukca büyük bölümünün tedbirlere göstermiş olduğu duyarlılık, sıhhat çalışanlarının muhteşem gayreti sanki haziran başlangıcında bir halde bu işe başlayabilecekmişiz benzer biçimde gösteriyor. Biz oyunculara mayıs başına kadar izin verdik. Mayıs başlangıcında antrenmanlara başlayacağız. Haziranda müsabakalara başlayacakmışız benzer biçimde bir planlama yaptık. Burada virüsün seyri, devletin alacağı karar mühim. Vatandaşın sağlığı, refahı devlette. Bu işin sorumluluğu da devlette. Devletin vereceği sonucu bekleyeceğiz. Saygılı olup o sonucu uygulayacağız.”

Avrupa’nın önde gelen 5 büyük liginin alacağı kararların Süper Lig’i etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin bir sual üstüne Ağaoğlu, “Bir anlamda 5 büyük ligin kararları emsal teşkil eder fakat şu anda Türkiye’nin bu virüsle vermiş olduğu savaşım, öteki Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığı süre başarıya ulaşmış. Biz onun için kendi kararımızı kendimiz verecekmişiz benzer biçimde gözüküyor.” yanıtını verdi.

Sosa ve Novak müjdesi

Başkan Ahmet Ağaoğlu, sözleşmeleri sona erecek kaptan Jose Sosa ve Filip Novak mevzusunda bir mesele bulunmadığını kaydetti.

Bu futbolcularla görüştüklerine işaret eden Ağaoğlu, “Sözleşme sonunda bir tek bu ikisiyle konuşuyoruz. Onlarla aslına bakarsanız bir noktadayız. Sosa ve Novak ile ilke olarak anlaşmış durumdayız. Bu şekilde bir sürece denk geldi. Sürecin netleşmesini bekliyoruz. Bizim iki futbolcumuz var sözleşmesi biten. Kiralıklarla ilgili olarak sürem sonunda karar vereceğiz. Aslına bakarsan Ndiaye, Sörloth var. Sörloth’un opsiyonu var ve bir yıl daha sözleşmesi devam ediyor. Bu oyuncu mevzusunda da sorunumuz yok.” diye konuştu.

Ekonomiye tesiri

Ağaoğlu, koronavirüsün dünyada önde gelen kulüplerinin ekonomisini de etkilediğini belirterek, “Bu süreci kısa sürede atlatırsak ekonomik olarak da o denli azca etkilenmiş oluruz.” dedi.

Ilk olarak bu sürecin atlatılması gerektiğine dikkati çeken Ağaoğlu, “Şu anda bana nazaran ilk olarak yapılacak hesap kitap bu koronavirüs belasından minimum sorun ile en kısa sürede nasıl kurtulabileceğimiz. Bunun hesabını oldukca iyi yaparsak ileriye dönük ekonomik ve finansal hesaplarda da o denli büyük artı elde etmiş oluruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz