Yeni Malatyaspor 'lig devam edecek' düşüncesiyle hareket ediyor

Yeni Malatyaspor’da her şeyin ligin kalmış olduğu yerden devamına gore programlandığı ve bundan dolayı hiçbir futbolcuya kentte ayrılma izni verilmediği bildirildi.

Dünyayı tesiri altına alan ve yaşamı durma noktasına getiren corona virüs önlemleri kapsamında futbola verilen arada bireysel çalışmalarına devam eden sarı kırmızılı futbolcuların mevcut tempoyu bir süre daha sürdüreceği ifade edildi.

Kulüp yönetimi ve teknik heyeti tarafınca ligin kalmış olduğu yerden devamına yönelik bir program dahilinde hareket ettikleri bildirilen futbolcuların, Malatya’da evlerinde ve Kulüp tesislerinde çalışmalarını yoğun tempoyla sürdürdükleri ifade edildi.

Ayrıca sarı kırmızılı yönetimin gerek ligde uzun süre maç kazanılamamasından dolayı, gerekse de maçların durmasından kaynaklı oluşan ekonomik dar boğazdan çıkışın yollarını aramış olduğu, bu doğrultuda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir görüşme gerçekleştirdiği ifade edildi.

Gürkan’ın zor sürecin atlatılması için kulübe ihtiyaç duyulan desteğin verileceğini, bu aşamada atılması ihtiyaç duyulan adımların en kısa sürede atılacağını paylaşmış olduğu öğrenildi.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz